Скільки фінансів необхідно для комфортного життя в Києві: місцеві жителі діляться своїм досвідом щодо доходів і витрат.

Інтернет-користувач зазначив, що його сім'ї в столиці 40 тисяч гривень ледве вистачає на закриття базових потреб.
На сьогоднішній день мінімальна заробітна плата в Україні становить 8 тисяч гривень, у той час як середня зарплата в Києві, за даними порталу для пошуку роботи work.ua, досягла 28 тисяч гривень.
При цьому в столиці дорога оренда - станом на березень середня вартість оренди "однушки" становила 16,5 тис. грн, а ще у квітні для деяких будинків різко зросли комунальні тарифи. Крім того, по кишені жителів б'є, зокрема, подорожчання продуктів, послуг, одягу, взуття.
УНІАН вирішив дослідити, яка сума доходу є достатньою для комфортного життя в Києві, і звернувся до думок користувачів інтернет-форуму Kidstaff. Мешканці столиці поділилися своїми заробітками та витратами.
Один із користувачів 5 травня поділився, що дохід його сім'ї на місяць 1 400 доларів у перерахунку на цю іноземну валюту, тобто становить приблизно 57 тис. грн. За його словами, вони живуть у власному житлі й водночас не шикують, а закривають тільки базові потреби (їжа, комунальні платежі) і купують мінімальну кількість нового взуття та одягу.
Інший юзер написав, що його сім'я складається з двох дорослих і дитини, при цьому в дорослих зарплата по 20 тис. грн на місяць, і цих грошей ледве вистачає на те, щоб були закриті базові потреби, і немає можливості відкладати. Учасник бесіди написав, що одяг здебільшого купують дитині, оскільки вона росте, а самі доношують те, що вже мають.
Ще один користувач висловив свої емоції стосовно публікації про витрати на життя в Києві. Він вважає, що в умовах нинішніх цін тисяча доларів або євро (більше 40 тисяч гривень - Ред.) є лише "мінімальною сумою".
Згодом до дискусії долучився ще один учасник. Він повідомив, що його родина отримує щомісячно 5600 євро (більше 250 тисяч гривень), з яких 6% йде на податки. За його словами, цих коштів їм цілком вистачає: вони забезпечують себе харчуванням, майже завершили будівництво власного будинку, здійснюють покупки для дому та відкладають певну суму на майбутнє.
Раніше інформаційне агентство УНІАН повідомляло про вимоги до мінімальної заробітної плати в Україні. На думку фінансиста Олени Шепель, реальний рівень мінімалки повинен становити щонайменше 15 тисяч гривень. Аналітик також зазначила, що у березні 2025 року фактичний прожитковий мінімум в Україні складе 10 800 гривень.