Ціна української самохідної артилерійської установки "Богдана" в контексті міжнародних аналогів: аналіз - Auto24


Країни Євросоюзу витрачають на військові цілі близько 2% своїх ВВП, хоча 7 країн-членів ЄС ще менше, йдеться в дослідженні Bruegel. Як наслідок, Європейський оборонний ринок "залишається фрагментованим".

Це створює серйозну проблему, оскільки відсутність координації у закупівлях та національних переваг у фінансуванні оборонних витрат призводить до обмежених ринків з незначними обсягами виробництва.

Дізнайтеся, скільки нових самохідних артилерійських установок "Богдана" щомісяця приєднується до Збройних Сил України.

Низькі обсяги виробництва є ключовим чинником, що призводить до підвищених витрат на одиницю продукції. Як ілюстрацію цього можна навести конкретні приклади з виробництва важкої техніки.

Український оборонний комплекс також увійшов в дослідження з власною САУ "Богдана". Її цінник порівняли з іншими виробниками аналогічної продукції.

Інфографіка: Авто24 на основі досліджень Bruegel

Виявлено, що вартість української самохідної артилерійської установки складає приблизно 2,3 мільйона доларів. Це істотно перевищує ціну російської "Мсти", яка коштує 1,47 мільйона доларів. Серед дев'яти виробників озброєння, чия продукція представлена на європейському ринку, Росія має найдоступніші ціни на самохідні артилерійські установки.

Ознайомтеся також: Захист української самохідної артилерійської установки "Богдана" забезпечив безпеку екіпажу від атак ворожого "Ланцета": світлини.

У схожому ціновому сегменті знаходиться американська самохідна артилерійська установка М109, вартість якої становить $1,6 млн. Однак фахівці підкреслюють, що варто уникати порівняння з російськими та американськими САУ, оскільки вони були відремонтовані з використанням старих компонентів, а не виготовлені з нуля.

Таким чином, новенька українська "Богдана" прямо з конвеєра - в одній ціновій ніші з китайськими аналогами. Втім, ця САУ не має дороговартісних інноваційних систем, як у словацької САУ "Сузана" чи французької "Цезар".

Наприклад, вартість самохідної артилерійської установки Zuzanna-2 стартує з 5,863 мільйона доларів, що в 2,5 рази перевищує ціну "Богдани".

Інфографіка: Авто24 на основі досліджень Bruegel

Українська "Богдана" з Краматорського заводу вирізняється своєю простотою у виробництві та є єдиною в цьому переліку, чий річний обсяг випуску перевищує відповідні артсистеми, що виробляються на восьми інших заводах, щонайменше у два рази.

Читайте також Як зарекомендувала себе нова українська САУ "Богдана" на полі бою: відео

Аналітики підрахували, що на початок осені продуктивність Краматорського заводу вже вийшла до 160-170 одиниць на рік.

Водночас, на підставі отриманих даних повідомляється, що Україна та її оборонно-промислова база мають велике значення для оборонної стратегії ЄС і можуть стати корисними для військово-промислового потенціалу Євросоюзу. Адже для багатьох продуктів Україна є найдешевшим і найперспективнішим виробником.

Related posts