Скільки коштів виділять на соціальну допомогу в 2025 році: перелік категорій та сум виплат.


Деякі громадяни України можуть скористатися державною фінансовою допомогою.

З 1 січня 2024 року стало відомо, яка мінімальна зарплата в Україні 2025 року - виявилося, що прожитковий мінімум залишився колишнім - 3028 грн, але сума "мінімалки" зросла до 8000 грн. Дізнайтеся, на скільки цього року зросли соціальні виплати для різних категорій населення.

В Україні вже вступив у силу Закон про державний бюджет на 2025 рік, який передбачає, що соціальні виплати для малозабезпечених сімей збільшаться на 5%. У 2025 році вони складуть 60% від прожиткового мінімуму для осіб працездатного віку та 145% для дітей.

Прожитковий мінімум 2025 року буде таким самим, як і торік - 3028 грн, а отже, сума виплат залежить від категорії, до якої належить фізособа:

Останній пункт стосується й осіб з інвалідністю. У Законі зазначено, що соціальна допомога інвалідам 3 групи в Україні становитиме 100% від 2 361 грн - суми, яку визначено як прожитковий мінімум для тих, хто не має можливості працювати.

У проекті держбюджету на 2025 рік передбачені соціальні виплати для дітей-сиріт, які проживають у прийомних сім'ях або в сімейних будинках. Для підтримки дітей, що виховуються в прийомних сім'ях, виділено 632,3 мільйона гривень, а для тих, хто живе в будинках сімейного типу, передбачено 1,07 мільярда гривень.

Відповідно до українського законодавства, мінімальний рівень життя для неповнолітніх громадян України визначається у такому розмірі:

Це означає, що розмір держдопомоги можна порахувати самостійно. Для цього вам спочатку необхідно визначитися, до якої вікової категорії належить дитина, і який прожитковий мінімум їй відповідає. Потім, якщо у дитини є статус інвалідності, суму прожиткового мінімуму потрібно помножити на 3,5, а якщо інвалідності немає - на 2,5. Отримане число і буде розміром соціальної виплати.

Слід зазначити, що всі вагітні жінки України, включаючи неповнолітніх без медичного страхування, мають право на отримання соціальних виплат. Розмір допомоги під час вагітності становить 100% від середньомісячного доходу (доходом може бути зарплата, стипендія або інші види фінансової підтримки). Проте, ця сума не може бути менша за 757 гривень.

Після народження дитини сім'ї гарантовано отримують соціальні виплати у сумі 41 280 грн. Зокрема, перші 10 320 грн новоспечені батьки отримають негайно, а залишок буде розподілений на 36 місяців. Це означає, що щомісяця родина з новонародженим отримуватиме по 860 грн.

Соціальні виплати для дітей орієнтовані на жінок, які самостійно виховують дітей, а також на тих, хто взяв дитину під опіку після втрати одного з батьків. Сума виплат не є фіксованою, а визначається як різниця між двома показниками:

Для того щоб точно самостійно розрахувати суму виплат, варто пам'ятати, що прожитковий мінімум для дітей до 6 років дорівнює 2 563 грн, для дітей від 6 років до повноліття - 3 196 грн, а якщо дитині від 18 до 23 років, то її прожитковий мінімум становитиме 3 028 грн.

У 2025 році особи, які не можуть працювати, мають право розраховувати на прожитковий мінімум у розмірі 2 361. Діти з інвалідністю з дитинства або дорослі громадяни України, яких визнано особами з інвалідністю з дитинства, отримають виплати. Соціальна допомога буде надана по-різному:

Для всіх цих категорій населення зазначено, що розмір виплати рахується від прожиткового мінімуму для осіб, які не можуть працювати, відрізняються лише відсоткові частини.

Соціальні виплати пенсіонерам у році, що настав, також зростуть - очікується, що пенсії будуть проіндексовані. Пенсіонери, яким від 70 до 80 років, найімовірніше, отримають надбавку до пенсії - від 300 до 570 грн залежно від стажу. Однак індексація пенсій не торкнеться тих українців, які вийшли на заслужений відпочинок 3 роки тому і пізніше - їхні виплати цілком актуальні.

Соціальна підтримка для пенсіонерів, які не мають трудового стажу, буде визначатися індивідуально. Основою для цього служать два ключові показники: прожитковий мінімум для осіб, які не можуть працювати (3 261 грн), та середньомісячний дохід сім'ї на одну людину за останні шість місяців. Водночас слід пам’ятати, що виплата не може перевищувати встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб, який на 2025 рік складає 3 028 грн.

Related posts