Які фінансові винагороди отримує керівництво Пенсійного фонду України: зарплата заступників голови перевищує оклад міністра соціальної політики.


В Україні голова Пенсійного фонду заробляє менше, ніж одна з його заступниць. При тому зарплата у голови ПФУ вища, ніж у міністра соцполітики.

Згідно з даними декларацій, з якими ознайомився OBOZ.UA, Євгеній Капінус, голова правління ПФУ, минулого року заробив 1 млн 340 тис. грн. Це щомісячно близько 111,6 тис. грн. Тоді як міністр соцполітики Оксана Жолнович минулого року в середньому заробляла на своїй посаді всього 96 тис. грн на місяць.

Заступниця Капінуса Ірина Ковашко отримала більш значну зарплату, ніж голова ПФУ та міністр соціальної політики. За минулий рік вона задекларувала дохід у розмірі 1 мільйон 543 тисячі гривень, що становить приблизно 128,6 тисячі гривень щомісячно. Також заступниця Капінуса Тетяна Король заробляє більше, ніж голова ПФУ та міністр.

Король заробила за минулий рік 1 млн 411 тис. грн. Це близько 117,6 тис. грн на місяць. Олександр Малецький, заступник голови правління Пенсійного фонду України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, задекларував за минулий рік 1 млн 385 тис. грн. Це 115,5 тис. грн на місяць.

Зазначимо, що OBOZ.UA вже повідомляв про те, що нинішня система оплати праці для державних службовців та працівників державних підприємств не заохочує молодь в Україні обирати кар'єру в державному секторі. Наприклад, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, який займає одну з трьох найвищих посад у державі, минулого року отримував в середньому 79 тисяч гривень на місяць.

Водночас директор автобази управління справами Верховної Ради Борис Богославець, який забезпечує Стефанчука і його колег транспортом, за той самий період у середньому заробляв 132,4 тис. грн. А все тому, що автобаза - окреме державне підприємство. Тому зарплати тут можуть бути вищими, ніж навіть у перших осіб держави.

Як повідомлялося раніше на OBOZ.UA, український уряд ухвалив постанову №1332, яка вводить нові вимоги для бронювання співробітників. Всі стратегічні підприємства зобов’язані забезпечувати виплату середньої заробітної плати, яка не може бути нижчою за 2,5 мінімальні ставки (20 тисяч гривень) протягом останнього кварталу. Крім того, працівники, які претендують на бронювання, повинні отримувати таку ж зарплату принаймні протягом одного місяця цього кварталу.

Related posts