Розслідування щодо голови Антимонопольного комітету України Кириленка, пов'язане з підозрами в незаконному збагаченні, завершено.

Як передає Укрінформ, про це САП повідомляє у Фейсбуці.
Зазначається, що наразі за дорученням прокурора САП детективами НАБУ відкриті матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.
За даними САП, у декларації за 2024 рік посадовець не вказав дані про 20 об'єктів нерухомості та люксовий автомобіль, набуття яких інкримінується йому в іншому кримінальному провадженні за фактом незаконного збагачення. Його дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України.
Родичу державного службовця пред'явлено обвинувачення в пособництві до незаконного збагачення на суму, що перевищує 72 млн грн, що є кримінальним правопорушенням, передбаченим частиною 5 статті 27 та статтею 368-5 Кримінального кодексу України.
У серпні 2024 року САП повідомила, що голові АМКУ висунули підозру в незаконному збагаченні на суму 72 млн грн та в поданні недостовірних даних у рамках кримінальної справи, яка була ініційована після виходу журналістського розслідування Радіо Свобода.
Згідно з розслідуванням, у період з 2020 по 2023 рік, цей чиновник, який займав посаду голови обласної державної адміністрації, придбав 21 об'єкт нерухомості, розкішний автомобіль і оформив право власності на ці активи на ім'я родичів своєї дружини.
Серед власності чиновника є сім квартир у Києві та Ужгороді, загальна площа яких становить 688,5 кв. м. Також він володіє будинком під Києвом площею понад 220 кв. м, двома гаражами, шістьма місцями для автомобілів та трьома нежитловими приміщеннями загальною площею понад 190 кв. м. Окрім цього, у нього є автомобіль BMW X3. При цьому законні доходи як самого чиновника, так і його родини не дозволяють здійснити такі витрати. Різниця між вартістю його майна та офіційними доходами становить 72 мільйони гривень.
З метою уникнення виявлення факту незаконного збагачення, посадова особа не відобразила інформацію про набуте майно у деклараціях, які подавалися особою, на яку покладено виконання державних функцій, за період з 2020 по 2023 роки.
Як повідомляв Укрінформ, у серпні минулого року керівнику АМКУ, колишньому голові Донецької ОДА Павлу Кириленку оголосили підозру в незаконному збагаченні на понад 56 млн гривень і декларуванні недостовірної інформації.
Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді застави на суму 30,280 млн грн для високопосадовця. Визначена судом сума була сплачена вже на наступний день.
У червні 2025 року детектив Національного антикорупційного бюро України, отримавши згоду від прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, висунув звинувачення у недекларуванні активів Кириленку. Крім того, його родичу було інкриміновано пособництво у незаконному збагаченні на суму, що перевищує 72 мільйони гривень.
6 червня Вищий антикорупційний суд визначив запобіжний захід для Кириленка, який підозрюється у сприянні незаконному збагаченню, встановивши суму застави на рівні 9 мільйонів гривень.
7 липня 2025 року обвинувальний акт у цій справі передали до ВАКС для розгляду по суті.