Соціальні мережі зустріли нову Юлю з поміркованою реакцією, майже з доброзичливістю.

Заміна на посаді прем'єр-міністра, коли Дениса Шмигаля змінила Юлія Свириденко, викликала справжній резонанс у політичному житті України. Ця подія стала джерелом безлічі мемів в інтернеті, багато з яких відзначали, що жінка на ім'я Юля знову обійняла цю важливу посаду.
Також згадують про взаємини нової очільниці уряду й Петра Порошенка, якого Свириденко підвела під санкції РНБО.
У цьому контексті особливої уваги заслуговує ситуація з накладенням санкцій Фінмоніторингу на колишнього президента. Служба безпеки України відмовилася реалізувати ці санкції, а прем'єр-міністр Денис Шмигаль не надав свого підпису. В результаті, санкційні документи були підписані Свириденко. Таким чином, саме вона, а не прем'єр, ініціювала подання до Ради національної безпеки та оборони стосовно санкцій проти Порошенка. У кулуарах її іменують "Ручка", оскільки Свириденко займала посади міністра і віцепрем'єра, підписуючи всі документи, які їй подавали.
"Новопризначена прем'єрка Юлія Свириденко боїться навіть поглянути на Петра Порошенка - це викликає страх! А що на це скаже Єрмак? Це зображення відображає ставлення до опозиційних сил і глибокий страх влади", - зазначає політолог Віктор Уколов, який має зв'язки з опозицією.
Однак, поряд із жартівливими коментарями щодо змін у складі Кабінету Міністрів, існують також абсолютно серйозні реакції.
Автор Сергій Сингаївський ділиться своїми думками щодо призначення нового посла України в США: "Я терпляче чекав на результат, хоча в деякі моменти мені здавалося, що це вже занадто. Щоразу виникає відчуття, що вже досягнуто межі абсурду, але кожного разу ця група знову доводить мені, що я наївний, адже це ще не кінець, хоч як це може здаватися очевидним. Якщо прем'єр-міністр не виправдовує очікувань, як можна призначити його міністром оборони в країні, що воює? Де ж тут логіка? Це нагадує анекдот про хлопчика, якого вчитель вигнав із класу за ненавмисний звук. А як можна призначити міністра оборони, який не справляється зі своїми обов'язками, послом у США? Слава Богу, що в когось ще залишилися крихти розуму..."
Філософ Олексій Панич висловлює свою думку щодо призначення нових членів Кабінету Міністрів:
"Моє стисло висловлене зауваження щодо цього переліку:"
1. Тарас Качка - це значна перевага. В порівнянні зі Стефанішиною, його рівень є значно вищим. У цій команді разом зі Свириденко вони мають реальну можливість продемонструвати свій професіоналізм.
2. Оксен Лісовий - слава Богу, що Вітренко не пройшов, отже, є ймовірність, що теперішні заступники зможуть залишитися на своїх посадах. На жаль, разом з іншими залишиться й Вітренко, який продовжить виконувати функції "куратора заступника міністра", адже навряд чи хтось візьметься його усунути.
3. Герман Галущенко в ролі міністра юстиції - нагадаю, що він у цьому міністерстві колись вже був директором департаменту судової роботи. І юрист за освітою. Тож це не просто "енергетика поставили керувати правниками".
4. У Мінінформполітики спостерігається інтрига. Проте ключове питання полягає не в тому, хто займе пост міністра, а в тому, чи продовжать працювати нинішні заступники. Ситуація тут кардинально відрізняється від МОН: якщо ці особи залишаться на своїх місцях, можна очікувати нових скандалів, подібних до тих, що мали місце з Держкіно, Національним заповідником "Києво-Печерська лавра" тощо.
Олексій Соболев - "один у трьох ролях", тобто він займає посаду для трьох різних колишніх міністерств. Не маю конкретної інформації про деталі, але можу припустити, що поки що не вдалося знайти двох інших підходящих кандидатів на міністерські посади. ))
"Все інше - без коментарів з моєї сторони."