Солдати Північної Кореї перетворилися на найсерйозніших супротивників для українських військ на лінії зіткнення, - повідомляє WSJ.


Північнокорейці блискавично навчилися уроків сучасної війни.

Ключові битви в Курській області свідчать про те, що північнокорейські війська швидко оновили свої раніше застарілі тактичні підходи до ведення бойових дій в Україні, що перетворило їх на значного супротивника для українських сил, зазначає The Wall Street Journal.

На початкових етапах їхніх наступів на фронті вони діяли великими колоннами, не маючи підтримки артилерії, дронів чи броньованої техніки, що перетворювало їх на легку ціль для українських військових.

Проте вже до лютого їхня значна чисельність, витривалість та готовність діяти під вогнем поєднувалися з підвищеною тактичною обізнаністю, включаючи рухи невеликими групами. Крім того, вони отримали підтримку з усіма видами російської зброї, від плануючих бомб до артилерії й безпілотників з вибуховими пристроями, повідомляє WSJ. Військовослужбовці КНДР також стали більш інтегрованими з російськими силами.

"Вони жертвують своїм життям. Проте цей досвід не проходить безслідно," - зазначив командир 225-го полку, капітан Олег Ширяєв.

У грудні близько 12 000 солдатів КНДР були відправлені в Курську область, де російські війська намагалися витіснити ЗСУ:

Військові відзначалися палкою ідеологією та високою фізичною витривалістю, що значно перевищувала їхню тактичну підготовленість. Зняті з українських дронів відео продемонстрували, як вони крокують у зимовий холод по безлюдних полях великими групами, не маючи підтримки артилерії чи бронетехніки.

У той час, коли північнокорейські солдати рухалися вперед, вони не зупинялися, навіть якщо їхні товариші по зброї отримували поранення або гинули поряд. Після кожної атаки вони тимчасово відступали, щоб перегрупуватися, а потім знову йшли в наступ.

"Це нагадувало кадри з Другої світової війни, вони просто мчали вперед," - розповів один із солдатів ЗСУ. "Вони кинулися в атаку і викрикували щось корейською."

Але північнокорейці швидко адаптувалися, за словами військових аналітиків, солдатів, які билися з ними, і документів, вилучених у військ українцями:

"Одна з найшвидших адаптацій була спрямована проти безпілотників. Коли їх уперше розгорнули, північнокорейці просто дивилися на безпілотники, не розуміючи, що вони становлять загрозу. Але дуже швидко вони навчилися тактиці, щоб уникати їх або знищувати", - пише WSJ.

З метою мінімізувати ризики від українських безпілотників, північнокорейські військові освоїли тактику обходу супротивника з боків. Під час операцій одна група здійснює атакуючі дії, в той час як інша завдає удару ззаду, а також ділять свої сили на менші підрозділи.

"Вони зустрілися з реаліями сучасної війни і здобувають уроки з цього досвіду," - зазначив Кіт, військовослужбовець спецпідрозділів, який боровся проти північнокорейських сил.

Після значних втрат на старті конфлікту, війська Північної Кореї залишили поле бою на початку січня, проте вже через місяць знову повернулися. З того часу ці солдати здобули репутацію одних з найефективніших учасників бойових дій. Як зазначають українські військові та аналітики, їхня здатність до інтеграції з російськими підрозділами, разом із відмінною тактикою та високою витривалістю, суттєво підвищує їхній бойовий потенціал.

У конфлікті, де безпілотні літальні апарати значно ускладнили виживання піхоти, здатність північнокорейських військ діяти під вогнем є їхнім найціннішим перевагою.

Ширяєв підкреслив важливу перевагу, яку мають північнокорейські військові в порівнянні з українськими: вони демонструють ще більшу байдужість до цінності людського життя, ніж це спостерігається у росіян.

"Чому корейці атакують? Вони мають кращу психологічну та фізичну підготовку," - відзначив він. "У Курській області їм вдалося успішно виконати свою задачу."

Раніше розвідка Південної Кореї повідомила, що КНДР відправила нову партію солдатів до Росії. За інформацією розвідки, їхня кількість становить щонайменше 3000 осіб.

Згідно з інформацією, отриманою від британської розвідки, на березень цього року північнокорейські збройні сили понесли більше 5000 втрат під час наступальних операцій проти українських військових у Курській області Росії. Приблизно одна третина з цих втрат складають солдати, загиблі в боях.

Related posts