Сотні птахів загинули: дослідники пояснили, які наслідки феєрверки мали для птахів у новорічну ніч.
Серед безлічі пернатих, що загинули, найбільше - співочих в'юрків.
Петарди та інші види піротехніки завдають серйозної шкоди пташиному світу. Яскраве підтвердження цьому надали вчені з Болгарії, які зафіксували загибель більше 600 птахів на невеликій території внаслідок гучних новорічних святкувань. Про це розповів Іван Русєв, доктор біологічних наук та співробітник Національного природного парку "Тузлівські лимани".
Він зазначає, що науковці цього заповідника з початку повномасштабного вторгнення в Україні спостерігають за впливом війни на біорізноманіття парку та наголошують, що дика природа - мовчазна жертва війни. Щоб люди уявили як війна проти України (вибухи, шуми БпЛА тощо) впливає на біорізноманіття, зокрема птахів, вчений навів приклад з Болгарії, де через так звані звичайні феєрверки загинули сотні птахів.
Ось новий варіант вашого тексту: "Нещодавній випадок з Болгарії ілюструє, як стрес може негативно вплинути на птахів. У новорічну ніч поблизу національного парку "Центральні Балкани" відбувалося безліч феєрверків і піротехнічних шоу. Мешканці країни, де немає воєн, святкували і раділи, не уявляючи святкування без цих атрибутів. На жаль, це призвело до трагічних наслідків для багатьох птахів, зокрема для в'юрків – співочих пташок родини в'юркових, а також інших пернатих, - зазначив Русєв."
За інформацією Русєва, громадська організація "Зелені Балкани" змогла зібрати птахів, з яких ветеринари врятували лише 15 особин. Загалом на невеликій площі було виявлено понад 600 мертвих птахів. Під час розтину медики зафіксували ознаки стресу, зокрема, крововиливи в черевній порожнині та черепі.
"Це лише ті випадки, які були зафіксовані, а скільки тисяч ще залишаються незнайденими? Скільки тварин зазнали травм, скільки домашніх улюбленців постраждало – важко навіть уявити... Цей випадок чітко ілюструє, як руйнівно новорічні феєрверки позначаються на тваринах," - зазначає вчений.
За інформацією УНІАН, в Одеській області загинув унікальний птах - мартин каспійський, оснащений супутниковим датчиком. Дослідники вважають, що нещасний Ramo став жертвою отрути, яку мешканці регіону використовували для боротьби з гризунами.
Іван Русєв поділився історією про те, як до нього звернувся Еміль Тодоров, представник Румунського орнітологічного товариства. Він попросив допомогти в пошуках птаха, якого раніше окільцювали в румунській дельті Дунаю. На жаль, ослаблений птах загинув в Одеській області, потрапивши на ставок, де його віднесло в очерет через сильний вітер.