Спеціальний представник Трампа, ймовірно, не зможе досягти мирної угоди стосовно України, як повідомляє WSJ.
Келлог має намір запропонувати стратегію для завершення конфлікту, але контроль над переговорами здійснюватиме Трамп.
Президент США Дональд Трамп доручив спецпредставнику по Україні генерал-лейтенанту Кіту Келлогу закінчити війну України з Росією за сто днів, проте майже ніхто не думає, що він зможе це зробити - особливо росіяни. Як пише The Wall Street Journal, роль Келлога в ролі спеціального посланника в Україні - це скоріше "початковий гамбіт" у мирних переговорах, які Трамп має намір контролювати сам.
Як представник Трампа по Україні Келлог консультуватиме його з питань переговорів, але не очевидно, що Трампу потрібні поради, пише видання. Джон Болтон, колишній радник Білого дому з національної безпеки, заявив, що одного разу чув, як Трамп сказав, що йому подобається Келлог, тому що він "ніколи не висловлює своєї думки, якщо я її не питаю".
Водночас, за словами колишніх колег, військовий досвід Келлога може бути важливим для Трампа, коли він зважуватиме наслідки продовження або відмови від допомоги Україні. Однак Келлог ніколи не працював дипломатом, і, "якщо його досвід роботи в Білому домі про щось свідчить, він не братиме участі в реальних переговорах із Росією", зазначають вони.
"Трамп цінує його компанію і бачить в ньому вірного соратника, проте його вплив на політичні рішення залишається незначним... Очевидно, він не висунув би жодних ідей, які відрізнялися б від принципів, озвучених Трампом", - зауважив один із екс-працівників Ради національної безпеки.
Болтон висловлює занепокоєння, що під час наступних переговорів Трамп може примусити Київ зробити серйозні поступки на користь Москви: "Мені здається, що Путін вміє маніпулювати Трампом", а Келлог, ймовірно, не зможе стати на заваді впливу російського лідера.
"Він просто виконуватиме вказівки Трампа. Можливо, він спробує висловити протест, але Трамп обрав Келлога не за його здатність до самостійного судження," - зазначив Болтон.
Згідно з висловлюваннями колишніх колег Келлога, його призначення на посаду посланника з питань України стало результатом запропонованого ним плану миру. Цей план передбачав відстрочення вступу України до НАТО та зняття деяких санкцій з Росії в обмін на укладення мирної угоди.
У той же час російські медіа та представники Кремля негативно оцінили як Келлога, так і його пропозицію щодо миру.
Сет Джонс, політолог і експерт з питань оборони з Центру стратегічних і міжнародних досліджень, назвав Келлога серйозним мислителем, чия присутність в орбіті Трампа має надати вагомості рішенням Білого дому щодо України. Однак, за його словами, особисті нападки Кремля на Келлога і його план не обіцяють нічого хорошого для будь-якої угоди.
"Переговори ще не розпочались, а вже почали переслідувати ключового американського учасника", - зазначив він. "Таке ставлення не допомагає ні в переговорах, ні в досягненні припинення вогню."
Раніше Дональд Трамп заявив, що, найімовірніше, введе санкції проти Росії, якщо Путін не сяде за стіл переговорів щодо України. За словами Трампа, він планує зустрітися з Путіним і підготовка до зустрічі вже триває.
Він також висловив намір прагнути до швидкого завершення війни в Україні.
Одночасно колишній спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер висловлює думку, що Путін не прийме пропозицію Трампа щодо завершення конфлікту. Він зазначає, що в такому випадку команда Трампа усвідомить необхідність показати свою силу.