Spiegel: Шольц перешкоджає новому пакету німецької допомоги для України, оскільки не вбачає "термінової потреби".


За інформацією видання Spiegel, посилаючись на свої джерела, Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється підтримати новий масштабний пакет військової допомоги Україні, який пропонують Міністерство закордонних справ та Міністерство оборони.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Spiegel

Відомості: Згідно з повідомленням журналістів, у німецькому уряді, де незабаром відбудуться дострокові вибори, вже протягом кількох тижнів триває дискусія про надання додаткової військової підтримки Україні.

Міністерка закордонних справ Анналена Бербок від "Зелених" та міністр оборони Боріс Пісторіус, який є однопартійцем Шольца з СДПН, нібито запропонували виділити додаткові близько 3 млрд євро, щоб погодити надання Україні найбільш необхідної зброї до дострокових виборів 23 лютого.

Вміст пакета було сформовано згідно з вимогами української сторони. У ньому згадувалося (проте не відомо, чи німецька сторона була готова все це надати) про три додаткові батареї IRIS-T і ракети-перехоплювачі для їх ефективного функціонування, а також додаткові перехоплювачі для системи Patriot, десять самохідних гаубиць та артилерійські снаряди.

На думку Пісторіуса і Бербок, це було б важливим сигналом для України, що німецька допомога не зменшиться.

Задум міністрів був таким, щоб уряд звернувся до бюджетного комітету Бундестагу стосовно погодження позапланової витрати (цей механізм вже використовували у минулому), з аргументом, що усі невідкладні потреби України не можна було передбачити на давніших етапах планування. Серед іншого, вони вказують на тяжку ситуацію на східному фронті, де росіянам вдається просуватися, та невизначеність з подальшою американською допомогою через повернення Дональда Трампа до Білого дому.

Однак з початку січня процес підготовки пакету призупинився, оскільки з офісу Шольца надійшли повідомлення про його незгоду з такою додатковою витратою.

Згідно з інформацією від Spiegel, у Кабміні Шольца висловлюють своє невдоволення через відсутність термінової необхідності в даному пакеті допомоги. Вони вважають, що вже наданих ресурсів буде цілком достатньо на найближчий період. Крім того, вони не бажають "ставити під тиском" новостворений уряд, який сформується навесні.

Проект бюджету на 2025 рік передбачає виділення 4 мільярдів євро на підтримку військових потреб. Крім того, очікується, що Україна зможе отримати кредит у розмірі 50 мільярдів доларів від країн G7, який буде профінансовано за рахунок доходів від заморожених активів РФ.

Без згоди Шольца затвердження нового пакету допомоги є неможливим. У середовищі СДПН неофіційно висловлюють думку, що справжні причини поведінки канцлера пов'язані з виборчими перспективами - Шольц побоюється, що цей крок може не сподобатися частині коливних виборців, які ще не визначилися з голосуванням за СДПН. Натомість "Зелені" планують здобути політичні переваги, виступаючи за підвищення оборонних витрат і активну підтримку України.

В обох міністерствах відмовилися надавати офіційні коментарі щодо цієї інформації.

Що було раніше: Наприкінці грудня 2024 року Німеччина передала Україні великий пакет допомоги із IRIS-T й Patriot

Related posts