Спати, спати і знову спати! Коли варто почати турбуватися про таку поведінку кота? - Hochu.ua

Чому ж ці домашні тварини так люблять спати?
Коти славляться своєю любов'ю до сну. Якщо у вас вдома живе муркотик, ви, напевно, не раз замислювались: чому ці милі пухнасті створіння сплять так багато? Чи справді це лише мила особливість котів, розповідаємо далі!
Сьогодні ми дослідимо наукові аспекти цього явища та визначимо, скільки годин сну є оптимальними для котів. Також обговоримо, коли тривале сновидіння може викликати занепокоєння і вимагати консультації ветеринара. Долучайтеся до нашого обговорення разом з УНІАН.
Пухнастий улюбленець може спати вдень, адже вночі він полює на уявну здобич. Дикі предки котів були активними вночі чи в сутінках, і хоча більшість домашніх котів адаптувалися до людського розкладу, деякі й досі зберігають прадавні інстинкти нічного життя, що звісно позначається на графіку вашого пухнастика. Тож не варто його за це картати.
Коли ваш кіт відчуває брак активності, він має тенденцію більше спати, намагаючись заповнити вільний час. Щоб зробити його день яскравішим та цікавішим, ви можете встановити полиці для лазіння або надати йому різноманітні іграшки. Визначивши, які з них йому подобаються найбільше, ви зможете купувати подібні. Якщо ваш пухнастик матиме достатньо розваг, він навряд чи буде спати від нудьги!
Перехід на літній час може змусити вашого котика частіше дрімати. А взимку, коли дні стають коротшими, пухнастик і поготів засинає надовше, ніж зазвичай.
Іноді пухнастик просто "зупиняє час", поринаючи у легкий "котячий сон". Його очі можуть бути напівзіпнутими або зовсім закритими, але вуха чи кінчик хвоста іноді тріпочуть. Насправді ж він уважно спостерігає за всім, що відбувається довкола, готовий у будь-який момент стрибнути в дію.
Якщо ваш улюбленець починає ховатися або проявляє меншу активність, це може бути ознакою хвороби або дискомфорту. Якщо ви помічаєте, що він постійно проводить час під ліжком або на верхній полиці котячого дерева, це може свідчити про наявність болю чи незручностей. Також це може бути пов'язано з проблемою надмірної ваги: коти, які мають зайву вагу, зазвичай більш схильні до відпочинку, оскільки їм важко рухатися через брак енергії.
Ожиріння є серйозною проблемою, яка може призвести до дискомфорту під час рухів або розвитку хронічних ендокринних захворювань, що потребують тривалої терапії. Тому, якщо ви не можете легко відчути ребра вашого кота, не відкладайте візит до ветеринара.
Схованки та зниження активності - ось котячі стратегії подолання страху чи стресу. Якщо ваш улюбленець тікає від сім'ї чи, можливо, взаємодіє лише з кимось одним, він, ймовірно, переживає стрес. Впадаючи у сплячку, він намагається заспокоїтися.
Раніше ми вже обговорювали різні ситуації, коли вашому котику може знадобитися ваша підтримка. Мова йде про справжні сигнали SOS, які ваш пухнастий друг може подавати. Не слід їх ігнорувати, адже це може загрожувати життю вашого улюбленця... 😢