Сполучені Штати продовжать свої зусилля щодо притягнення до відповідальності за злочини Росії під час війни в Україні, заявив Державний департамент.


Цю думку висловила в ексклюзивному інтерв'ю для Укрінформу заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро демократії, прав людини та праці Моніка Якобсен.

"Сполучені Штати завжди виступатимуть на стороні України, незалежно від того, яка адміністрація при владі," - зазначила представниця Державного департаменту.

Вона підкреслила, що Сполучені Штати послідовно виступали за притягнення до відповідальності всіх, хто несе відповідальність за звірства, воєнні злочини та порушення прав людини у війні проти України.

"Ми активно сприяли збору доказів щодо злочинів і наполягали на відповідних органах, щоб притягнути винних до суду. І в подальшому ми будемо продовжувати цю роботу," - зазначила Якобсен.

Вона зауважила, що Сполучені Штати тісно співпрацюють у цій сфері з українським урядом та сприяють винесенню цих питань на обговорення в Раді ООН з прав людини, Раді Безпеки ООН та на Генасамблеї ООН.

"Ми впроваджуємо обширну ініціативу в галузі прав людини для того, щоб підкріпити українські зусилля в цій сфері," - зазначила представниця Державного департаменту.

Один з основних напрямків цієї діяльності – це репатріація українських дітей, які були депортовані або насильно переміщені. Як зазначив Якобсен, Сполучені Штати охарактеризували ці дії російського режиму як злочин проти людяності, що є вагомим звинуваченням.

"Вживаючи такі серйозні терміни, ми виявляємо свою готовність підтримувати процеси відповідальності, справедливості та правового захисту," - підкреслила вона.

У цьому контексті представниця Державного департаменту США зазначила, що американська сторона активно співпрацює безпосередньо з Україною, міжнародними організаціями та громадянським суспільством, аби якомога швидше забезпечити повернення українських дітей на батьківщину.

Якобсен також підкреслила, що з цією метою заступниця державного секретаря США Узра Зея нещодавно відвідала Монреаль. Вона разом з представниками України та іншими союзниками обговорила можливості співпраці в даній сфері, а також шляхи досягнення справедливості щодо тих, хто в Росії вчиняв злочини та зловживання.

Як повідомляв Укрінформ, 30-31 жовтня у Монреалі відбулася дводенна тематична конференція щодо четвертого пункту української Формули миру "Звільнення полонених і депортованих осіб".

Related posts