США попередили Грузію про потенційні наслідки, якщо уряд не адаптує свою політику.
У Сполучених Штатах не відкинули можливість "додаткових наслідків" для Грузії, якщо уряд цієї країни не адаптує свою політику.
Цю інформацію під час прес-конференції озвучив представник Державного департаменту США Метью Міллер, як повідомляє "Європейська правда".
За словами Міллера, США закликають грузинську владу "подумати про те, яких стосунків вони хочуть з євроатлантичною спільнотою, а не зміцнювати політику, яку вихваляють авторитаристи".
Представник Державного департаменту підкреслив, що більше 80% населення Грузії прагнуть до інтеграції своєї країни в Європейський Союз та НАТО. Це стремління закріплене в конституційних нормах, а під час виборчої кампанії всі політичні сили висловлювали підтримку цим амбіціям.
"Проте, правляча партія вжила дії, що суперечать цій стратегії," - зазначив він.
Міллер зазначив, що уряд Грузії має можливість відновити свій курс на демократичні євроатлантичні цінності, якщо буде дотримуватися принципу верховенства права, усунувши недоліки в виборчій системі, скасувавши антидемократичні законодавчі ініціативи та активно працюючи над виконанням реформ, необхідних для набуття членства в ЄС.
"Цього року ми послідовно закликали уряд Грузії відмовитися від своїх антидемократичних дій і повернутися на євроатлантичний шлях. Ми не виключаємо подальших наслідків, якщо курс діяльності грузинського уряду не зміниться", - підкреслив представник Держдепу.
Як було зазначено раніше, опозиційні політичні сили відмовляються визнавати підсумки парламентських виборів, стверджуючи, що "Грузинська мрія" вчинила шахрайство. Лідери опозиції закликали своїх прихильників виходити на вулиці з протестами.
У переддень масштабного протесту в Тбілісі, опозиційні сили Грузії висловили свої вимоги, серед яких було закликано до проведення нових виборів.