Сполучені Штати таємно домовилися забезпечити гарантії безпеки для сил "коаліції охочих" в Україні, повідомляють джерела в ЗМІ.


Протягом останніх тижнів США у закритих бесідах виявили бажання надати гарантії безпеки для військових сил "коаліції охочих", які можуть бути розташовані в Україні після укладення мирної угоди з Росією.

Источник: The Telegraph

Деталі: За даними видання, британські високопосадовці визнають, що конкретні гарантії з боку США залишаються невизначеними.

Вашингтон досі офіційно не обіцяв військової підтримки у разі прямої атаки з боку Росії, а Трамп публічно неодноразово відмовлявся від ідеї надання гарантій безпеки. Проте, за інформацією видання, у приватних перемовинах останніми тижнями американські переговорники чітко дали зрозуміти, що готові надати підтримку західним силам.

Один із способів такої підтримки полягає в обміні розвідувальною інформацією, що вже тривалий час служить фундаментом "особливих стосунків" між Сполученими Штатами та Великою Британією.

Альтернативний варіант - це підтримка в сфері логістики. Європейські авіаційні, морські та наземні сили потребуватимуть ресурсів і аналізу для моніторингу пересування російських військових як в Україні, так і за її кордонами.

Деталі: Високопосадовці Великої Британії підкреслюють, що неможливо точно спрогнозувати, які рішення та коли ухвалить Трамп.

"Перемовини тривають, і він (Трамп - ред.) уже кілька разів заявляв, що підтримає нас, як ви знаєте. Я чітко заявив, що це важливий компонент усього, що ми плануємо", - сказав премєр-міністр Великої Британії Кір Стармер в інтервʼю The Telegraph.

Прямо: "Переговори про формування "коаліції охочих" були розбиті на чотири умовні "сегменти" військових дій: "повітря", "води", "земля" та "відновлення".

Перші два пункти вказують на те, що європейські партнери будуть здійснювати контроль над повітряним простором України та акваторією Чорного моря, аби запобігти будь-яким порушенням мирних домовленостей з боку Росії.

Третій сегмент стосується військових сил, які знаходяться на українській території. При цьому, після можливого укладення мирної угоди, лінію фронту з Росією забезпечуватимуть виключно українські військові, а не їх західні партнери.

Четвертий аспект планів коаліції, що носить назву "відновлення", орієнтований на тривале забезпечення українських збройних сил, які сьогодні вважаються найефективнішими в Європі.

Деталі: Програма підготовки українських військових, відома як операція Interflex, має бути перенесена з території Великої Британії в західну частину України. Однак питання щодо потенційного розширення британської військової присутності за межами цієї обмеженої участі залишається відкритим для розгляду.

Відповідно до британських стратегій, ці чотири складові не обов'язково повинні діяти одночасно. Ймовірно, що відразу після встановлення мирного режиму українські сили самі виконуватимуть роль стримування противника, в той час як союзники будуть долучатися поступово.

Одночасно залишається невизначеним, чи зможуть європейські партнери продовжувати постачання озброєння Україні після досягнення угоди про припинення вогню, а також чи дадуть США згоду на продаж військової техніки Києву, наголошують у публікації.

Передісторія:

Related posts