Сполучені Штати залишатимуться відданими своїм зусиллям щодо притягнення до відповідальності за злочини Росії, скоєні під час війни проти України, заявив Державний департамент.
Сполучені Штати продовжать зусилля щодо притягнення винних за воєнні злочини, злочини проти людяності та інші злодіяння у війні РФ проти українців.
Джерело: заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро демократії, прав людини та праці Моніка Якобсен, цитує Укрінформ
Пряма цитата Якобсена: "Сполучені Штати завжди були і залишаться на стороні України, незалежно від того, яка адміністрація буде при владі".
Деталі: Вона наголосила, що США незмінно підтримують ідею притягнення до відповідальності всіх осіб, які винні у скоєнні звірств, військових злочинів та порушень прав людини під час війни в Україні.
Пряма мова Якобсен: "Ми підтримали зусилля з документування злочинів і тиснули на відповідні органи задля притягнення винних до відповідальності. І ми продовжимо ці зусилля".
Деталі: Якобсен звернула увагу на те, що Сполучені Штати активно співпрацюють із українським урядом у цій області, а також підтримують винесення цих питань на розгляд Ради ООН з прав людини, Ради Безпеки ООН та Генеральної Асамблеї ООН.
Цитата Якобсена: "Ми впроваджуємо розгорнуту програму в галузі прав людини, щоб підкріпити зусилля України в цій сфері."
Один із ключових аспектів цієї роботи – це повернення додому українських дітей, які були депортовані або переміщені примусово. Як зазначила Якобсен, Сполучені Штати класифікували ці дії російського уряду як злочин проти людяності, що є вагомим обвинуваченням.
Цитата Якобсена: "Вживаючи такі вагомі терміни, ми виявляємо свою готовність підтримувати відповідальність, справедливість і правову охорону".
Деталі: У цьому зв'язку представниця Держдепартаменту США підкреслила, що американська сторона взаємодіє напряму з Україною, міжнародними організаціями, громадянським суспільством, щоби якомога швидше повернути українських дітей додому.
Якобсен також нагадала, що з цією метою заступниця держсекретаря США Узра Зея недавно перебувала з візитом у Монреалі. Вона опрацювала разом з Україною та іншими партнерами шляхи взаємодії в цьому питанні, а також способи добитися правосуддя над тими в Росії, хто чинив злочини і зловживання.