Сполучені Штати виступили з ініціативою в ООН, представивши свою резолюцію по війні в Україні, з внесеними змінами за пропозиціями Росії - повідомляє Reuters.


Представники Росії заявили, шо готові підтримати резолюцію Сполучених Штатів.

Представники США внесли в ООН свій варіант резолюції, присвячений третій річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Цей документ суттєво відрізняється від того, який підготували Україна та її європейські союзники, адже включає поправки, запропоновані російською стороною.

Цю інформацію надає агентство Reuters.

Проект резолюції США, що складається з трьох абзаців і з яким ознайомилося агентство Reuters, висловлює співчуття у зв'язку зі смертями внаслідок "конфлікту між Росією та Україною" та підкреслює, що "основною метою ООН є забезпечення міжнародного миру і безпеки, а також мирне вирішення суперечок", - зазначено у повідомленні.

У резолюції США висловлено заклик "до термінового завершення конфлікту та створення стабільного миру між Україною та Росією".

Ключовим моментом є те, що резолюція США містить правки російської сторони, яка є агресором у війні.

Росія висловила пропозицію переформулювати цей рядок наступним чином: "закликає до термінового завершення конфлікту, включаючи усунення корінних причин, а також підтримує ідею встановлення стабільного миру між Україною та Росією".

Представник Росії Васілій Небензя назвав проєкт резолюції США "хорошим кроком" і заявив, що якщо російська поправка буде прийнята, Москва готова підтримати американську резолюцію.

Також є відомості, що Сполучені Штати заздалегідь ознайомили його зі змістом документа перед його розповсюдженням серед 193 країн-членів Генеральної Асамблеї.

Генеральна асамблея ООН збереться 24 лютого на голосування резолюції розробленої Україною та Європейським Союзом, який закликає до деескалації, якнайшвидшого припинення бойових дій та мирного врегулювання відповідно до основоположного Статуту ООН та міжнародного права.

Згідно з попередніми новинами, представники Республіканської партії подали до Конгресу законодавчу ініціативу щодо виходу Сполучених Штатів з Організації Об'єднаних Націй.

Related posts