Сполучені Штати висловили звинувачення на адресу Китаю за його можливу підтримку агресивних дій Росії.
Китай продовжує надавати Росії продукцію подвійного використання, повідомив постійний представник США в ООН Роберт Вуд.
США звинуватили Китай у підтримці Росії у війні проти України. Вашингтон вважає, що дії Пекіна розходяться із заявами про мир. Про це повідомляє постійний представник США при ООН Роберт Вуд на засіданні Ради безпеки ООН.
"Китай висловив у цій Раді позицію про необхідність поваги до суверенітету та територіальної цілісності. Проте, якби ця країна дійсно дотримувалася своїх слів, вона повинна була б застосувати свій вплив, щоб запобігти порушенням суверенітету й територіальної цілісності України з боку Російської Федерації," - підкреслив дипломат.
Китай продовжує надавати Росії продукцію подвійного використання, яка сприяє розвитку російського військово-промислового сектору. Це включає матеріали для виробництва бомб, комплектуючі для автомобілів, апаратуру для оборонних підприємств, а також технології, що використовуються в дронах і ракетах.
"Пекін, який продовжує цей експорт, демонструє мовчазне схвалення російської війни", - зазначив Вуд.
Китай не використовує свій вплив у конструктивний спосіб, забезпечуючи політичне прикриття Росії, повторюючи кремлівську пропаганду й фактично ігноруючи Статут ООН, додав він.
"Якщо Китай дійсно прагне до "мирного вирішення" конфлікту між Росією та Україною, йому необхідно зупинити підтримку російської армії, запровадити санкції проти Російської Федерації, закликати Москву вивести свої війська, а також продемонструвати світовій спільноті свою відповідальність як постійного члена Ради, який має дотримуватися принципів Статуту ООН", - йдеться в заяві.
За інформацією, озвученою заступником держсекретаря США Куртом Кемпбеллом, Китай активно підтримує Росію, надаючи їй "значну" допомогу для підсилення військового потенціалу Кремля. У свою чергу, Росія ділиться з Китаєм секретними військовими технологіями, зокрема в сфері підводних човнів і ракет.
Китай висловлює свою позицію на необхідності ведення діалогу стосовно України.