Метро, обласні газові компанії та банк "Надра". Які активи має в своєму розпорядженні Дмитро Фірташ, на якого були накладені санкції, зокрема, і в Великобританії?
Підприємець Дмитро Фірташ зазнає втрат своїх активів у кількох державах. Яку роль у цьому відіграють загроза екстрадиції до Сполучених Штатів, ескалація війни та санкції з боку Великобританії?
Дмитро Фірташ проживає в Австрії вже протягом десяти років. У 2014 році його заарештували у Відні за запитом американської влади, яка вимагала його екстрадиції через ймовірну спробу підкупу чиновників в Індії. Згідно з інформацією, бізнесмен мав намір зайнятися виробництвом титану на території цієї країни. Незабаром після арешту Фірташа випустили під вражаючу заставу в 125 мільйонів євро, але з умовою, що він не залишить межі Австрії.
Відтоді він постійно проживає в Австрії. До 2019 року Фірташ пройшов всі судові інстанції цієї країни, але не зміг досягти успіху у спробі отримати заборону на свою екстрадицію. Проте в червні 2023 року Вищий земельний суд Відня ухвалив рішення, яке стало на користь українського підприємця, дозволивши повторний розгляд цього питання.
Якщо Фірташа екстрадують до Сполучених Штатів, він може отримати до 50 років позбавлення волі. Проте й в Україні його ситуація не є сприятливою. Бізнесмен є об'єктом багатьох кримінальних справ, а в червні 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про подовження санкцій, які були введені ще в червні 2021 року.
Проблеми в Сполученому Королівстві
Ситуація для Фірташа погіршилась наприкінці осені. 21 листопада разом з дружиною Ладою він опинився під санкціями Великої Британії. Фірташ начебто брав участь у підкупі держслужбовців, щоб отримати ліцензії на видобуток корисних копалин. А ще -- у незаконному привласненні майна газотранспортної мережі України. Дружина, мовляв, отримала фінансову вигоду від корупції свого чоловіка та пов'язана з ним. Ці санкції передбачають заморожування активів та заборону на поїздки. Серед британської нерухомості особливо виділяються кількаповерховий маєток у престижному районі Лондона та навіть станція лондонського метро BromptonRoad, закрита еще у 1934 році. Ця покупка обійшлась бізнесмену у 53 млн фунтів.