Стармер докладав зусиль для порятунку угоди між Україною та США: подробиці від Bloomberg.


Незважаючи на відмову Трампа, команда Стармера не опускає руки.

Після конфлікту між Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер намагався переконати лідерів США та України відновити діалог. Проте британські урядовці не змогли досягти успіху у своїх зусиллях врятувати економічну угоду між країнами, яка була на межі підписання перед невдалим пресбрифінгом.

Цю інформацію повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що команда Трампа відхилила прохання повернутися до переговорів, заявивши, що потрібен час, щоб "пристрасті охолонули". За словами одного європейського чиновника, адміністрація Трампа приватно дала зрозуміти, що хоче публічних вибачень від Зеленського для налагодження відносин.

Як вважають британські чиновники, вони можуть скористатися тим, що Трамп часто висловлює перевагу Британії перед Європейським Союзом, а також робочими відносинами між лідерами Великої Британії та США.

Стармер у співпраці з президентом Франції Еммануелем Макроном, як зазначає видання, прагнуть посилити відданість безпеці, щоб забезпечити собі місце у переговорах. Тепер їм необхідно подолати занепокоєння щодо того, що Трамп вже відмовився підтримувати Україну, а відтак і Європу в цілому.

"Це буде спроба зменшити втрати. Те, чого досягли європейські лідери, такі як Макрон та Стармер, за останні кілька днів, полягає в тому, що вони змогли залучити європейців до обговорення і змусити Трампа усвідомити, що Європа може зробити значний внесок. Тепер ми знову опинилися на початковій стадії, і існує ризик, що Трамп знову встановить пряму комунікацію з Путіним," -- зазначив колишній радник з національної безпеки Великобританії Пітер Рікеттс у інтерв'ю для BBC Radio.

Позиція Стармера підкріплена широкою підтримкою України та підозрами щодо Росії у Великій Британії. Найджел Фарадж, лідер популістської правої партії Reform UK, заявив у суботу, що сварка в Білому домі "змусить Путіна відчути себе переможцем".

"Стармер та Макрон, які в понеділок мали теплу зустріч в Овальному кабінеті, намагаються отримати підтримку США для запобігання можливому агресивному дії Росії щодо запропонованих британсько-французьких миротворчих сил, які мають забезпечити дотримання будь-якого мирного угоди в Україні. Тим часом Трамп утримався від висловлення підтримки, зазначивши, що обговорення миротворчих місій наразі є передчасним", -- відзначають аналітики.

Прем'єр-міністр Великої Британії досяг кількох дипломатичних успіхів під час своєї поїздки, зокрема, він висловив критику на адресу Трампа за його коментарі про те, що український лідер є "диктатором". "Чи дійсно я це сказав? Важко повірити, що це були мої слова", - прокоментував Трамп, виступаючи разом із британським прем'єром перед пресою.

"Цей дипломатичний тріумф виявився марним, але представник Даунінг-стріт запевняє, що дух команди залишається незламним і наполегливо стверджує, що команда Стармера не відступить," -- підсумували в газеті.

Нагадаємо, у ISW вважають, що припинення постачання американської військової та фінансової допомоги Україні наблизить Росію до перемоги.

Related posts