Стефанчуку повторно відмовили у наданні звання члена-кореспондента Національної академії наук.


Щоб отримати це почесне звання, Руслану Стефанчуку не вистачило 30 голосів від "вчених". Як стало відомо з джерел у НАНУ, його кандидатуру на звання члена-кореспондента висунув товариш по фракції, народний депутат України від "Слуги народу" Олександр Копиленко.

Відгук на наукову діяльність кандидата в члени-кореспонденти НАН України Стефанчука було підготовлено його підлеглим, керівником апарату Верховної Ради України Вʼячеславом Штучним.

В академії також підкреслили, що Руслана Стефанчука номінували на це звання вже двічі — у 2024 та 2025 роках.

До речі, в Інституті законодавства Верховної Ради України з 2011 по 2013 роки працював і Руслан Стефанчук.

У 2019 році Копиленко, як і Стефанчук, був обраний народним депутатом України 9 скликання за списком партії "Слуга народу" . А в жовтні 2022 року став заступником голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Також Копиленко - дійсний член (академік) НАНУ.

Щодо Вʼячеслава Штучного, який залишив відгук спікеру, варто зазначити, що його на посаду керівника апарату Верховної Ради затверджував особисто Руслан Стефанчук.

Проте існує один важливий і примітний момент. Вперше Вʼячеслав Штучний зайняв посаду керівника апарату Верховної Ради у жовтні 2019 року, тоді головою парламенту був Дмитро Разумков. Однак у липні 2020 року Штучний залишив свою посаду, зазначивши, що переходить на іншу роботу. Ходили розмови про те, що він не зміг знайти спільну мову з Разумковим.

Тоді українські ЗМІ повідомили, що В’ячеслава Штучного вперше призначили головою апарату Верховної Ради, виконуючи роль "смотрящого" за спікером Дмитром Разумковим. З'явилися чутки, що Штучний, нібито, отримував зарплату в Офісі президента України.

У жовтні 2021 року Стефанчук був обраний головою Верховної Ради, а Штучний знову зайняв посаду керівника парламентського апарату, яку він обіймає і досі. Він підпорядковується Руслану Стефанчуку.

З жовтня 2015 року до 2019 року Штучний займався підприємницькою діяльністю. Він спеціалізувався на продажу меблів, освітлювальних приладів та різноманітних товарів для дому в спеціалізованих магазинах.

Згідно з декларацією, у 2024 році народний депутат Штучний заробив понад 3 мільйони гривень, що становить приблизно 262 457 гривень щомісяця. Це значно перевищує доходи Руслана Стефанчука, який за рік отримав 1 мільйон 67 тисяч 124 гривні, що дорівнює 88 927 гривням на місяць.

У Національній академії наук України підкреслюють, що Руслан Стефанчук є видатним українським фахівцем у сфері права, доктором юридичних наук, професором та академіком Національної академії правових наук України, а також заслуженим діячем науки і техніки України.

Руслан Стефанчук є автором більш ніж 500 наукових статей, що підкреслює його значний внесок у розвиток теорії та практики цивільного права, як повідомляють у НАНУ. Особливу увагу викликають його роботи, присвячені питанням інтелектуальної власності, медичному праву, європейському цивільному праву, а також зобов'язанням, що виникають з договорів і деліктів.

Згідно з інформацією, наданою НАНУ, Стефанчук заснував "впливову наукову школу, що спеціалізується на питаннях особистих немайнових прав індивідів".

Словом, талановита людина: і щвець, і жнець, і на дуді гравець.

У травні відбулося голосування для обрання членів-кореспондентів НАНУ. У загальних зборах взяли участь 379 академіків. Щоб Стефанчука обрали членом-кореспондентом, йому не вистачило 30 голосів.

Якби пан Стефанчук став володарем цього звання, він отримував би щомісяця довічну винагороду в сумі 3 400 гривень. Проте, на жаль, цього року удача не усміхнулася йому. Можливо, в наступному році все складеться інакше.

Однак, Руслан Стефанчук уже отримує довічну виплату за звання академіка Національної академії правових наук України. За минулий рік ця сума становила 55 212 грн.

Ми щасливі та не можемо натішитися, які ж у нас різнобічні лідери держави. Голова Верховної Ради встигає не лише формувати законодавчу базу України, але й активно сприяти розвитку науки, а також змагатися за чергову академічну посаду.

Related posts