Французький суд схвалив примусове стягнення коштів з Російської Федерації для покриття компенсацій компанії "Нафтогаз".

Французький суд ухвалив рішення про примусове виконання рішення Гаазького арбітражу, яке зобов'язує Росію компенсувати "Нафтогазу" збитки, завдані під час окупації Криму, у розмірі 5 мільярдів доларів.
Згідно з інформацією, оприлюдненою "Європейською правдою", 17 квітня це було анонсовано прес-службою "Нафтогазу".
Парижський суд санкціонував примусове виконання (exequatur) рішення Гаазького арбітражу, яке стосується відшкодування збитків у розмірі 5 мільярдів доларів, завданих незаконною експропріацією активів компанії "Нафтогаз" на території окупованого Криму.
"Цей досягнення є складовою частиною нашої міжнародної ініціативи щодо примусового виконання арбітражного рішення. Це важлива юридична перемога для НАК "Нафтогаз України" та ще пʼяти компаній з нашої групи. Вона відкриває можливість для "Нафтогазу" розпочати процес стягнення коштів на території Франції", - підкреслив керівник групи "Нафтогаз" Роман Чумак.
У межах цього процесу "Нафтогаз" вже зареєстрував обтяження на низку активів, що належать російській державі та розташовані у Франції, загальною вартістю понад 120 млн євро - що називають першим кроком до примусового виконання рішення арбітражу.
Французьке провадження здійснює паризька юридична компанія, що спеціалізується на вирішенні конфліктів, Le 16 Law.
Нагадаємо, у квітні 2023 року Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов'язав Росію виплатити 5 млрд доларів на користь "Нафтогазу" для компенсації збитків і втрати майна внаслідок окупації Криму.
Арбітражні рішення можуть бути реалізовані за допомогою механізму примусового виконання. Таким чином, у випадку, якщо Росія відмовиться виконувати рішення суду добровільно, "Нафтогаз" отримує право ініціювати процес визнання та допуску до примусового виконання цього рішення в країнах, де розташовані активи Російської Федерації.
У жовтні 2024 року фінський суд ухвалив рішення про арешт певних російських активів на території країни, щоб забезпечити компенсації для "Нафтогазу". Це стало першим випадком такого роду в Європейському Союзі.