Суд у Сполучених Штатах оголосив, що заборона на продаж зброї особам молодше 21 року є unconstitutional.


Вирок, винесений колегією з трьох суддів у Новому Орлеані, відбувся на фоні суттєвих змін у регулюванні обігу вогнепальної зброї, які відбулися після важливого рішення Верховного Суду США, що розширило права на володіння зброєю у 2022 році.

Суд постановив, що особам у віці від 18 до 20 років не варто обмежувати можливість придбання зброї.

"У кінцевому підсумку, формулювання Другої поправки охоплює молодих людей у віці від вісімнадцяти до двадцяти років як частину 'народу', чиї права на зберігання та носіння зброї підлягають захисту", – зазначено в судовому рішенні.

У минулому апеляційний суд підтримував вікові обмеження. Однак після рішення Верховного Суду, в якому йдеться про те, що обмеження на вогнепальну зброю повинні ґрунтуватися на історичних традиціях країни, судді в таких штатах, як Міннесота, Вірджинія і Техас, скасували подібні закони.

NBC повідомляє, що команда експрезидента США Джо Байдена активно виступала проти цих рішень. Проте залишається незрозумілим, які кроки вживатиме адміністрація новообраного президента Дональда Трампа. Видання також зазначило, що під час виборчої кампанії минулого року він звернувся до членів Національної стрілецької асоціації з обіцянкою, що "ніхто не зможе навіть доторкнутися до вашої вогнепальної зброї".

NBC також зазначило, що минулого року Верховний суд США ухвалив рішення зберегти чинність федерального закону щодо зброї. Відповідно до даних організації Everytown for Gun Safety, цей закон зобов'язує особу досягти 21 року для придбання пістолета у ліцензованого продавця вогнепальної зброї, а також 18 років для купівлі довгоствольної зброї.

Серед організацій, які оскаржили заборону, можна виділити Firearms Policy Coalition, Second Amendment Foundation та Louisiana Shooting Association.

"Якщо ми готові покластися на молодь у захисті нашої країни, то, безперечно, можемо надати їм довіру в питанні володіння будь-якою легальною вогнепальною зброєю," - зазначив Алан Готтліб, засновник Фонду Другого поправки.

Related posts