Свято 1 січня: які дії суворо заборонені в цей день, традиції та народні прикмети.
Про те, яке свято 1 січня, а також про історію, головні заборони та традиції цього дня розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).
Святий Василій Великий, якого також називають Кесарійським, жив в Кесарії Каппадокійській, в IV столітті. Християнська родина, де народився Василь, була багатою та знатною.
Виховання святого спочатку було в руках бабусі Василя, освіченої представниці християнської віри. Після того, як його батько помер, Василь вирушив до Константинополя для здобуття освіти. Після цього молодий чоловік відправився до Афін.
Згідно з церковними легендами, Василь мав глибокі знання в риторики, філософії, астрономії, фізиці, математиці, а також в медицині. Після повернення додому він розпочав викладання риторики, але з часом отримав висвячення спочатку в диякони, а потім у пресвітери.
Тоді християни зазнавали переслідувань, проте Василь продовжував захищати християнську віру, виступаючи з проповідями. За це святий здобув повагу та любов.
Після свого відходу з життя святий Василь залишив по собі цінні твори, які мають велике значення для християнської традиції. Серед них – книги про Хрещення, дослідження на тему Святої Трійці та роздуми над різними псалмами. Багато молитов і проповідей також часто асоціюються з його ім’ям.
Відповідно до українських вірувань та народних звичаїв, сьогодні рекомендується утриматися від таких дій:
В перший день нового року відвідували церкву, щоб в молитвах попросити щастя до наступного Щедрого вечора.
Після цього починали засівати поля сусідів — згідно з записами, раніше цю справу виконували лише юнаки. Зерно, яке залишалося після посіву, зазвичай віддавали курям, а горох відкладали до весни.
За новим стилем, 1 січня день ангела у людей з такими іменами: Василь, Григорій, Богдан, Яків, Платон, Михайло, В'ячеслав, Емілія, Єремія, Іван, Олександр, Микола, Петро, Трохим, Ян.
До того ж за старим стилем сьогодні іменини відзначають: Аглая, Ілля, Григорій, Тимофій.