Сьогодні, 1 лютого, відзначається свято: що варто уникати, прикмети та імена ангелів, які святкують свій день.
Про те, яке свято сьогодні 1 лютого, а також про головні заборони та традиції цього дня читайте у матеріалі РБК-Україна (проєкт Styler).
Святий Трифон належить до ранньохристиянських святих. Трифон народився 232 році в селі Кампсиді, яке знаходилось на території Малої Азії. Батьки хлопчика були досить бідними, однак праведними людьми, які змогли прищепити синові християнські цінності.
Згідно з переказами, Трифон з дитинства мав дар чудотворення, міг зцілювати від різних хвороб та виганяти бісів. Одного разу хлопчик за допомогою молитви прогнав шкідливих комах, врятувавши село від втрати хлібних злаків та голоду.
Однак під час правління Декія розпочалися гоніння на християн. У цей період слуги імператора затримали Трифона, друга Респіція. Молодих людей відправили до в'язниці в Нікомедії, де їх піддавали жорстоким катуванням.
В день, що передував страти, до святих явився ангел, який увінчав парубків коронами. Після страти Трифона християни прагнули поховати його тіло в Нікеї, але святий Трифон, з'явившись вірянам у видінні, наказав поховати його на рідній землі.
Однак згодом святі мощі Трифона і Респіція були перевезені до Єрусалима, а згодом - до Риму.
У різних країнах Трифона вважають покровителем урожаю, який оберігає його від шкідників. У цей день проводили обряди, щоб захистити запаси зерна від мишей, заговорюючи їхні нори.
До святого Трифона також зверталися з проханнями про гармонію в родині, любов та взаєморозуміння між подружжям. За традиціями наших предків, молитва до цього святого сприяла очищенню від негативної енергії та відганяла злих духів.
Згідно з уявленнями предків, щоб не втратити удачу і благословення, сьогодні не можна:
За новим календарем, 1 лютого день ангела святкують власники таких імен: Микола, Василь, Петро, Тимофій, Семен.
Окрім цього, згідно зі старим календарем, сьогодні святкують іменини: Миколи, Федора, Антона, Петра та Макара.