Тариф на електроенергію з 1 грудня: яка буде вартість за кожну кВт*годину?
В Україні функціонує кілька тарифів на електричну енергію. Для більшості споживачів з 1 грудня ціна за кіловат-годину залишиться на рівні 4,32 грн, тоді як для користувачів, які використовують електричне опалення, вартість складе 2,64 грн.
Цю інформацію зазначено у статті OBOZ.UA. Таким чином, протягом опалювального сезону (до кінця квітня) ціна на електроенергію буде зниженою. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, знижений тариф буде застосовуватися для споживачів, які встановили електричні системи опалення відповідно до вимог законодавства.
Зокрема, з 1 жовтня до 30 квітня ці споживачі будуть платити 2,64 грн за кіловат-годину електроенергії, якщо їх місячне споживання не перевищить 2000 кВт·год. У випадку, якщо споживання перевищить цю межу, вартість електроенергії складе 4,32 грн за кіловат-годину, - зазначено на сайті одного з постачальників.
Рішення Кабінету Міністрів передбачає знижену вартість електроенергії для тих домогосподарств, які впровадили електроопалювальні системи, дотримуючись усіх законодавчих норм. Зокрема, споживачі, які відповідатимуть цим вимогам, з 1 жовтня по 30 квітня платитимуть за електрику 2,64 грн за кіловат-годину, якщо їхнє споживання не перевищить 2000 кВт∙год на місяць. У разі перевищення цього ліміту, вартість електроенергії зросте до 4,32 грн за кіловат-годину.
Які інші тарифи існують?
Власникам багатозонних лічильників є можливість знизити витрати на електроенергію. Наприклад, з двозонним тарифом, споживачі можуть платити лише 2,16 грн за кіловат-годину в нічний час з 23:00 до 07:00, що вдвічі дешевше. А тризонні лічильники пропонують три різні тарифні ставки:
Тризонний лічильник варто встановлювати тільки якщо у вас значне споживання і ви может еконтролювати період споживання, наприклад, не користуватись струмом з 08.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00.
Як повідомляло OBOZ.UA, керівник НЕК "Укренерго" раніше підкреслив, що Україні ще довго не вдасться повністю уникнути відключень електрики. Існує два основних типи відключень: аварійні та планові. Наприклад, графіки погодинних відключень створюються заздалегідь і з попередженням для споживачів.