Лише одна країна в світі здатна повністю забезпечити свої потреби в продуктах харчування, і це не Україна, стверджують науковці.


В Україні дійсно відбувається значне виробництво, проте певні категорії продуктів харчування в значній мірі імпортуються.

Ми живемо у світі, який покладається на дуже розгалужену систему міжнародної кооперації. Тож не дивно, що продукти з іншого кінця світу сьогодні є звичною частиною нашого раціону. І хоча є багато країн, які здатні прогодувати себе лише власними харчами, тільки одна країна здатна забезпечити своїм громадянам не просто достатню кількість продуктів, а їх повне різноманіття. І це, на жаль, не Україна.

За даними свіжого наукового дослідження, яке з'явилось у журналі Nature Food, якщо б глобальна торгівля продуктами харчування раптово зупинилася назавжди, єдиною державою, що змогла б повністю задовольнити харчові потреби свого населення, виявилася б Гайна – маленька країна на півночі Південної Америки.

При населенні менше 800 000 жителів, Гайана має усі необхідні природні умови для повної продовольчої незалежності. Теплий клімат забезпечує там ідеальні погодні умови для цілорічного сільського господарства. А прямий доступ до океану дає змогу виловлювати і достатню кількість водних ресурсів. Відтак Гайана здатна виробляти достатню кількість продуктів усіх основних груп: зернові, овочі, фрукти, молочні продукти, м'ясо, риба та морепродукти.

Автори дослідження наголошують, що такі країни, як Україна, США, Китай чи В'єтнам, хоч і можуть виробляти велику кількість агропродукції, не мають повного самозабезпечення в усіх категоріях. Наприклад, Україна дуже залежить від імпорту в таких категоріях як фрукти, риба і морепродукти.

Більше третини держав у світі здатні забезпечити своїх громадян лише в одній або двох категоріях їжі. Наприклад, такі країни, як Афганістан, Катар і Об'єднані Арабські Емірати, зовсім не можуть самостійно покрити потреби населення жодною з категорій продуктів. Вони змушені покладатися на імпорт, щоб компенсувати дефіцит власного виробництва у всіх аспектах харчування.

Як писав УНІАН, річка Рубікон стала мемом ще дві тисячі років тому. Перетнути її означало зробити рішучий крок, після якого немає вороття. Але насправді Рубікон - це просто струмок на півночі Італії, який в деяких місцях можно просто перестрибнути.

Також ми розповідали, що в Німеччині рибалка неабияк перелякався, коли впіймав монстра з епохи динозаврів.

Related posts