Тисячі українців не змогли потрапити до Німеччини: озвучено причини.


Протягом двох років до Німеччини не змогли потрапити приблизно 15 тисяч українців.

Відколи Німеччина поновила контроль на власних кордонах півтора роки тому, до країни не пропустили десятки тисяч іноземців. І кожен п'ятий з них - українець. Про це свідчить державна статистика, з якою ознайомилися журналісти видання Euractiv.

Українці становлять 19,1% тих, кому було відмовлено у в'їзді на кордоні Німеччини з серпня 2023 року. Більше - тільки сирійців, але не набагато - 19,8%. За даними видання, загалом у 2023 році до Німеччини не пустили 35,6 тисяч іноземців, а торік - вже 45 тисяч. Якщо п'ята частина з них є українцями, тоді йдеться про понад 15 тисяч українців.

"Результати вражають, оскільки українці, які втікають від російського вторгнення у свою країну, зазвичай мають можливість отримати захист та тимчасове проживання в будь-якій з країн Європейського Союзу. Крім того, їм надається можливість подорожувати по Шенгенській зоні для відпочинку," - зазначає Euractiv.

Як зазначили представники Міністерства внутрішніх справ Німеччини, більшість випадків, коли українцям відмовляють у в'їзді, пов'язана з їхніми спробами змінити своє місце проживання. Це стосується ситуацій, коли особи намагаються переселитися з іншої країни ЄС, де вже отримали статус захисту, до Німеччини. Якщо така зміна місця проживання здійснюється без належного узгодження і приховано, це може стати підставою для відмови у в'їзді.

Речник Міністерства внутрішніх справ ФРН також додав, що деяких українців розвертають через відсутність додаткових документів, необхідних навіть для туристичних поїздок у межах Шенгенської зони.

Згідно з інформацією від УНІАН, Чехія планує надати українцям можливість залишитися в країні на постійній основі, змінивши їх статус з особи, яка отримує захист у ЄС, на дозвіл на постійне проживання. Однак, цей дозвіл буде надано лише тим біженцям, які мають стабільний дохід і здатні забезпечити своє життя власними силами.

Також ми розповідали, що українських біженців у Польщі, які не працюють і не оплачують медичне страхування, можуть позбавити безплатної медичної допомоги. Така законодавча ініціатива з'явилася на тлі президентських виборів.

Related posts