Торгова конфронтація продовжується. Трамп прийняв рішення запровадити нові мита проти свого сусіда.
США введуть тарифи, що перевищують 20%, на більшість томатів, які імпортуються з Мексики, пояснюючи це "неконкурентоспроможною ціною" товарів з цієї країни.
Згідно з інформацією, наданою Bloomberg, Міністерство торгівлі США оголосило, що існуюча угода з Мексикою по томатах не забезпечила належний захист для американських фермерів. В результаті цього відомство вирішило ввести антидемпінгове мито в розмірі 20,91% на переважну частину імпортованих томатів, яке набуде чинності 14 липня.
Антидемпінгові мита, зазвичай, вводяться після завершення урядового розслідування, яке встановлює, що імпортовані товари надходять до США за цінами, що не відповідають справедливим умовам. Це робить їх певною мірою відмінними від загальних тарифів, які були введені президентом Дональдом Трампом.
Мексика займає провідну позицію серед країн, які постачають сільськогосподарську продукцію до США, забезпечуючи імпорт томатів, свіжих ягід та різноманітних овочів.
У останні роки Сполучені Штати значно наростили імпорт продуктів харчування. Вартість імпортованих товарів тепер перевищує експорт таких сільськогосподарських культур, як кукурудза, соя та пшениця. Згідно з інформацією Міністерства сільського господарства США, очікується, що обсяги імпорту, що охоплюють все, від авокадо до кави та цукру, призведуть до рекордного дефіциту в аграрній торгівлі країни, який цього року досягне 49 мільярдів доларів США.
Попередньо повідомлялося, що 2 квітня 2025 року уряд Трампа офіційно запровадив "взаємні" тарифи, які вплинули на приблизно 185 держав.
Мінімальний розмір тарифу становив 10% (зокрема й для України).
Для Китаю новий тариф становив 34%, але з огляду на введені в березні 20% мита проти КНР через передбачувану роль у постачанні фентанілу до Америки, сукупні мита для Китаю становили 54%.
У відповідь Китай 4 квітня запровадив 34% мита на всі товари зі США, а також заявив, що запровадить заходи експортного контролю на сім видів рідкісноземельних металів, які використовуються при створенні високотехнологічних продуктів, наприклад, комп'ютерних чипів. Зокрема, йдеться про гадоліній та ітрій.
Китай у боргу не залишився і 9 квітня підвищив мита для США до 84%.
Зі свого боку Дональд Трамп ще раз підвищив мита для Китаю -- вже до 145% ("за відсутність поваги до світової торгівлі") і паралельно дав дозвіл на 90-денну паузу на введення нових мит для інших країн.
Китай оголосив про збільшення мит на американські товари до 125%.