Трамп призначив радника з національної безпеки, повідомляє Reuters.


Ним став республіканець Майк Волц, який спочатку підтримував Україну, а потім заявив про необхідність переглянути позицію щодо допомоги Києву.

Новообраний президент США Дональд Трамп призначив республіканця Майка Волца на посаду радника з національної безпеки, повідомляє Reuters, посилаючись на інформовані джерела.

Волц, колишній полковник Національної гвардії та екс-"зелений берет", славиться своєю активною критикою Китаю та постійною підтримкою Трампа. Він не раз підкреслював необхідність готовності США до потенційних конфліктів у Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Ця роль не вимагає схвалення Сенату, тому Волц буде безпосередньо відповідати за інформування Трампа з питань національної безпеки та координуватиме взаємодію між різними урядовими агентствами. Відомий своїми критичними висловлюваннями щодо виведення військ з Афганістану у 2021 році, Волц позитивно оцінює зовнішньополітичний курс Трампа, вважаючи його "руйнівником", здатним змінити традиційні підходи в Пентагоні.

Політична кар'єра Волца включає досвід роботи з міністрами оборони Дональдом Рамсфельдом і Робертом Гейтсом, а з 2018 року він є членом Конгресу. Він очолює підкомітет Палати представників із питань військової логістики та входить до складу комітету з розвідки, а також є членом республіканської групи, що займається питаннями, пов'язаними з Китаєм. Волц переконаний, що США мають зміцнювати свою бойову готовність у Тихоокеанському регіоні.

У своїй праці "Жорстокі істини: думай і керуй як зелений берет" Волц викладає п'ятиступеневий підхід, який, на його думку, може запобігти конфлікту з Китаєм. Він особливо акцентує увагу на необхідності швидкого озброєння Тайваню, активної підтримки регіональних союзників та оновлення військової авіації й флоту США. Щодо України, після російського вторгнення у 2022 році Волц змінив свої погляди і почав наполягати на збільшенні військової допомоги для Києва. Проте нещодавно він підкреслив, що варто переглянути стратегічні цілі США в Україні.

Волц також поділяє погляди Трампа щодо необхідності підвищення витрат на оборону серед союзників по НАТО. Проте, на відміну від Трампа, він не виступає за вихід США з Альянсу. У травні цього року він продемонстрував свою підтримку Трампу, відвідавши його судове засідання, що виділило його серед інших законодавців.

Щодо військової політики, Волц регулярно висловлює критику на адресу Пентагону, акцентуючи на недостатній підзвітності та неефективності його дій. Він виступає за необхідність реформування існуючої системи. У якості конгресмена, він ініціював законопроєкт, який пропонує перегляд програм різноманітності, справедливості та залучення (DEI) в армії, вважаючи, що слід відновити культуру, засновану на заслугах. Крім того, він виступає проти викладання критичної расової теорії в військових навчальних закладах, зауважуючи, що це може негативно позначитися на бойовому дусі та підривати єдність військових.

Михайло Подоляк, радник президента України, прокоментував питання підтримки України після інавгурації Дональда Трампа. Він зазначив, що новообраний президент США не буде йти на компроміси з Росією.

Як зазначив Подоляк, Трамп прагнутиме продемонструвати міць Сполучених Штатів усім іншим країнам, включаючи Росію та її партнерів.

Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з Дональдом Трампом уже готується. За його словами, можливі майбутні контакти на рівні лідерів уже обговорювалися.

Related posts