Трамп дав згоду на впровадження нових суворих санкцій щодо Росії: ЗМІ розкрили, який ультиматум він висунув.


Президент США Дональд Трамп висловив готовність підписати двопартійний законопроект, що передбачає введення нових санкцій проти Росії, включаючи 500%-ве мито на імпорт енергоресурсів з цієї країни. В обмін на це він бажає отримати більш істотний контроль над механізмом введення цих обмежень.

Про це повідомляє Politico із посиланням на анонімного високопоставленого представника Білого дому. За його словами, "існує концептуальна відкритість" щодо законопроекту, але в ньому має бути прописано, що контроль над зовнішньою політикою США є тільки у президента.

В даний момент у документі зазначається, що президент має можливість скасувати мита, які фактично виконують роль ембарго на торгівлю з країнами, що порушують норми. Це може тривати до 180 днів. Проте 8 червня, один із співавторів законопроекту, республіканець Ліндсі Грем, оголосив про готовність внести зміни до законодавчої ініціативи, передбачивши, що реалізація цього права відбуватиметься лише за згодою Конгресу. Тим часом Трамп виступає проти включення цієї поправки в документ.

"В сучасній версії законопроекту рішення президента у сфері зовнішньої політики підпадає під мікроменеджмент з боку Конгресу через механізм спільної резолюції про несхвалення... Для нас це неприйнятно. Адміністрація не погодиться на контроль Конгресу над зовнішньою політикою президента. Цей законопроект вимагає повного делегування повноважень для скасування", - зазначив співрозмовник медіа.

Втім сама готовність Трампа взаємодіяти з Конгресом щодо законопроекту про санкції підкреслює є ознакою його зростаючого розчарування кремлівським диктатором Володимиром Путіним. А раніше він голова Білого дому навіть визнав, що Путін відхилив його зусилля щодо переговорів про припинення воєнних дій в Україні.

"Президент ризикнув своєю репутацією, показуючи себе як людину, здатну домовлятися про будь-які питання в будь-якому місці, тоді як Путін зобразив його несерйозним," - зазначає джерело, близьке до Білого дому, з Республіканської партії.

З огляду на те, як контрольований республіканцями Конгрес повністю підтримує всі законодавчі ініціативи Трампа, в Білому домі очікують, що і цього разу в парламенті доопрацюють законопроєкт таким чином, щоб він задовольнив президента. Навіть якщо це означає відмову від своєї ролі у контролі над зняттям санкцій.

Також зазначається, що завдяки широкій двопартійній підтримці (демократи вже давно вимагають запровадити санкції проти РФ), цей законопроєкт теоретично міг би витримати навіть вето Трампа. Втім багато республіканців чекають, щоб президент зробив чітку та однозначну заяву щодо його підтримки.

Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що спецпредставник президента США Стів Віткофф щонайменше чотири рази радив Дональду Трампу зняти санкції з енергетичного сектора Росії. Це породжує поле для конфлікту з топ-чиновником - міністром внутрішніх справ Дагом Бергамом.

Related posts