Трамп тимчасово зупинив всі програми підтримки іноземних країн на три місяці - повідомляє Associated Press.


Дональд Трамп також критично оцінив суму, надану Україні для зміцнення її оборони від вторгнення Росії.

Новий президент Дональд Трамп у перший день після свого інавгураційного заходу підписав розпорядження, яке призупиняє всі програми американської зовнішньої допомоги на три місяці, до завершення оцінки їхньої відповідності його політичним цілям. Важливо відзначити, що Україна є одним з найбільших бенефіціарів американської допомоги.

На даний момент неясно, який саме обсяг підтримки підпаде під дію указу, оскільки фінансування багатьох програм вже затверджено Конгресом, і ці кошти повинні бути використані, повідомляє Associated Press.

У документі зазначається, що "сфера іноземної допомоги та її адміністративні структури не відповідають інтересам США і в багатьох випадках суперечать їхнім цінностям", а також "сприяють дестабілізації миру на глобальному рівні, поширюючи в інших країнах концепції, що прямо суперечать гармонійним і стабільним відносинам як всередині окремих держав, так і між ними".

"Ніяка іноземна допомога з боку Сполучених Штатів більше не буде надаватися в спосіб, що не відповідає повністю зовнішньополітичному курсу президента США", - підкреслив Трамп.

Підписане Трампом розпорядження надає державному секретарю Марко Рубіо або його уповноваженому представнику повноваження приймати подібні рішення, за умови консультацій з Управлінням з управління та бюджету.

Трамп вже тривалий час висловлює заперечення щодо іноземної допомоги, попри те, що вона зазвичай становить близько 1% від загального обсягу федерального бюджету, за винятком особливих випадків, таких як мільярдні постачання озброєння Україні. Крім того, він піддав критиці розмір фінансової підтримки, що надається Україні для зміцнення її обороноздатності у відповідь на агресію з боку Росії.

За даними Associated Press, найбільші отримувачі американської фінансової допомоги, такі як Ізраїль (3,3 мільярда доларів щорічно), Єгипет (1,5 мільярда доларів на рік) та Йорданія (1,7 мільярда доларів на рік), навряд чи зазнають суттєвих скорочень. Це пояснюється тим, що ці кошти входять до складу довгострокових угод, які розраховані на десятиліття вперед, а в деяких випадках вони регулюються юридичними зобов'язаннями.

Нагадаэмо, 9 січня, Сполучені Штати Америки оголосили про останній пакет допомоги Україні від адміністрації чинного президента Джо Байдена. Його сума становить 500 мільйонів доларів.

Водночас на "Рамштайні" затвердили стратегію військової допомоги Україні до 2027 року. Ці карти стануть основою для підтримки та виділення допомоги за такими напрямками як протиповітряна оборона, артилерія, бронетехніка, дрони, повітряні сили, морська безпека та інші.

Related posts