У 2017 році Трамп звертався до Путіна за рекомендаціями стосовно України: деталі повідомляє NYT.


За ініціативою Путіна Трамп почав популяризувати теорію змови, згідно з якою Україна нібито втручалася у вибори в Сполучених Штатах.

У 2017 році Дональд Трамп звернувся до Володимира Путіна за консультацією щодо ситуації в Україні, і Путін зумів переконати його в своїй точці зору.

Як пише The New York Times, посилаючись на свої джерела, 28 січня 2017 року під час першої телефонної розмови з Путіним за час свого президентства Трамп першим порушив питання про Україну, попросивши Путіна висловити свою думку:

Президент Росії використав цю можливість, розпочавши детальний монолог про корупцію в Україні. Трамп, у свою чергу, виявив стриманість у своїй реакції: він не підтримав позицію Путіна і не став на захист України, однак визнав, що конфлікт між Росією та Україною заважає його прагненню покращити відносини з Москвою.

Того ж дня канцлер Німеччини Ангела Меркель спробувала донести до Трампа іншу точку зору на Україну, розповівши про те, як важливо, щоб підтримка України тривала, і про те, як необхідно стримувати російську агресію в Україні.

Однак, як повідомляє джерело, яке було присутнє під час розмови, Трамп проігнорував її думку і обірвав розмову. "Велике спасибі, і до побачення", - сказав Трамп.

З подачі Путіна, який заявив, що Україна намагалася допомогти Гілларі Клінтон на виборах, Трамп почав просувати теорію змови про втручання України у вибори в США. А під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у травні 2017 року Трамп обговорював з ним зв'язок між Україною і Клінтон, і засипав Лаврова запитаннями про зв'язки між українськими чиновниками і американськими демократами, пише NYT.

У той час, коли невдоволення Трампа Україною зростало, деякі його радники намагалися донести до нього думку, що втручання в вибори 2016 року було здійснене Росією, а не Україною, повідомляє NYT. Проте, здається, Трамп не звертав на це уваги.

Під час зустрічі з Путіним у Гамбурзі в липні 2017 року Трамп, який за день до цього у своїй промові заявив, що Росія повинна "припинити свою дестабілізуючу діяльність в Україні", знову піддався на маніпуляції російського президента.

Відзначається, що Путін представив доводи на підтримку своєї позиції щодо необхідності захисту російськомовних громадян на сході України від "етнічних чисток". Він також провів паралель із президентом Теодором Рузвельтом 1904 року, згадуючи про втручання США у справи латиноамериканських держав.

Як підкреслила Фіона Гілл, яка обіймала посаду старшого співробітника Ради національної безпеки під час президентства Трампа, Путін, швидше за все, згадував про Рузвельта під час зустрічі, оскільки усвідомлював, що Трамп має одержимість колишнім президентом-"силовиком".

Після своєї недавньої зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським у вересні Дональд Трамп зазначив, що "отримав багато нової інформації" і пообіцяв працювати над досягненням "справедливого миру" для України. Окрім того, Трамп висловив впевненість, що Володимир Путін також зацікавлений у встановленні миру.

Водночас, екс-прем'єр Великої Британії Борис Джонсон висловив думку, що вторгнення Путіна в Україну не відбулося б, якби Дональд Трамп залишався президентом США. Він вважає, що "непередбачуваність Трампа" могла б стати вагомим аргументом для російського лідера, щоб уникнути ризику війни з незалежною державою.

Related posts