Трамп уникнув введення санкцій проти Росії через комерційні інтереси з Путіним, повідомляє NYT.
Президент США Дональд Трамп вирішив не підтримувати санкційний тиск Європейського Союзу на Росію після бесіди з російським лідером Володимиром Путіним.
Замість цього він обрав акцентувати увагу на економічній взаємодії з Москвою, що може призвести до розподілу в НАТО, зазначає The New York Times. Путін домагався цього протягом більше ніж 20 років.
"У бесіді з президентом України Володимиром Зеленським та європейськими керівниками Трамп висловив думку, що Росія та Україна повинні самостійно досягти домовленості щодо конфлікту. Це сталося всього через кілька днів після його заяви, що лише він і Путін мають право укладати угоду," - йдеться у повідомленні.
За інформацією шести посадовців, які мають уявлення про дані дискусії, Трамп також відмовився від своїх попередніх заяв щодо можливого приєднання до європейських санкцій проти Росії.
"Ці свідчення проливають світло на зміну позиції Трампа, який фактично дистанціювався від мирного процесу, хоча раніше обіцяв завершити війну за добу. Якщо він не змінить свою позицію, події понеділка залишають Путіну саме те, чого він прагнув - припинення американського тиску та розкол у НАТО", - зазначає видання.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: Зеленський втрачає оптимізм щодо Трампа: мирні переговори під ризиком.
Для багатьох людей ця зміна стала передбачуваною.
Чиновник Білого дому в коментарі NYT пояснив, що нові санкції проти Росії могли б зашкодити діловим інтересам. А Трамп прагне максимізувати економічні можливості для американців.
"Європейські лідери зрозуміли з розмови з Трампом, що не варто очікувати від США участі у подальшому посиленні санкційного тиску на Кремль. Це стало розворотом: раніше Трамп у соцмережах час від часу погрожував Росії санкціями. Однак після телефонної розмови з Путіним у понеділок, ці зобовʼязання зникли. Американський президент відмовився, як публічно, так і в розмові з європейськими лідерами, виконувати цю погрозу", - додали в матеріалі.
У дописі в понеділок Трамп чітко дав зрозуміти, що бажає дистанціюватися від мирних переговорів і перейти до укладання ділових угод з РФ. Наразі неясно, як саме виглядатиме нормалізація відносин, але Трамп прагне відкрити американським компаніям доступ до російського енергетичного сектору та ринку рідкоземельних металів.
Путін, здається, чудово усвідомлює економічні інтереси Трампа, тому зосередив більшу частину їхніх бесід на потенційних комерційних зв’язках. Як результат, Європа починає вводити нові санкції, в той час як Сполучені Штати, навпаки, готові йти іншим шляхом, намагаючись обійти Україну та поглибити співпрацю з Росією. Це ілюструє розкол всередині НАТО, який Путін намагався спровокувати та використовувати протягом останніх двадцяти років, зазначається в статті.
Європейський високопосадовець, який брав участь у переговорах, зазначив, що Трамп ніколи не мав наміру долучатися до санкцій проти Росії, якщо Путін відмовиться від припинення вогню. Його погрози були, за словами чиновника, здебільшого постановочними.