Трамп вдруге ухвалив рішення про вихід США з Ради ООН з прав людини.


У вівторок, 4 лютого, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав указ, який оголошує про вихід країни з Ради ООН з прав людини. Крім того, він запровадив заборону на будь-яке майбутнє фінансування організації ООН, що займається наданням допомоги сектору Гази.

Цю інформацію повідомляє "Європейська правда", посилаючись на указ, оприлюднений Білим домом.

Трамп заявив, що США допомогли заснувати ООН після Другої світової війни з метою запобігання майбутнім глобальним конфліктам і сприяння міжнародному миру та безпеці.

"Однак деякі агентства та організації ООН відхилилися від цієї місії і, в свою чергу, почали діяти проти інтересів Сполучених Штатів, критикуючи наших партнерів і поширюючи антисемітські настрої," - зазначено в указі.

Американський президент підкреслив, що, подібно до 2018 року, коли Сполучені Штати вийшли з Ради ООН з прав людини, країна знову розгляне свої "зобов'язання перед цими організаціями".

За його словами, три організації ООН, які потребують повторної оцінки, включають Раду з прав людини ООН, ЮНЕСКО (Організацію Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) та Близькосхідне агентство ООН, яке надає допомогу палестинським біженцям і займається питаннями працевлаштування (БАПОР).

Він підкреслив, що "в БАПОР infiltrated members of groups, which have long been designated by the U.S. Secretary of State as foreign terrorist organizations, and that the staff of BAPOR were involved in the Hamas attack on Israel on October 7, 2023."

Стосовно Ради ООН з прав людини, Трамп підкреслив, що вона "підтримувала порушників прав людини, надаючи їм можливість використовувати цю організацію як щит від перевірок".

ЮНЕСКО, за його словами, продемонструвала нездатність реформуватися, "постійно демонструвала антиізраїльські настрої протягом останнього десятиліття і не змогла вирішити проблеми, пов'язані зі зростаючою заборгованістю".

Таким чином, Трамп підкреслив, що США не будуть залучені до діяльності Ради ООН з прав людини і "не мають наміру кандидуватися на членство в цьому органі".

Сполучені Штати вирішили "переглянути своє членство в ЮНЕСКО". Цей процес включатиме "дослідження можливих проявів антисемітизму або негативних настроїв щодо Ізраїлю в рамках організації".

Трамп підкреслив важливість фінансування БАПОР, зазначивши, що "виконавчі відомства та агентства не мають права витрачати жодні кошти на внески, гранти чи інші виплати" цьому агентству.

За інформацією Reuters, під час підписання цього закону Трамп висловив критику на адресу ООН, зазначивши, що організацією "погано управляють", хоча водночас він визнав її потенціал.

"Вона має значний потенціал, і виходячи з цього, ми будемо й надалі її підтримувати, проте їй потрібно зосередитися. Чесно кажучи, управління не функціонує належним чином, і вони не справляються зі своїми обов'язками," - підкреслив він.

Трамп зазначив, що "численні конфлікти, над якими ми займаємося, потребують вирішення, або, принаймні, нам слід отримати певну підтримку для їх урегулювання".

"Складається враження, що ми завжди залишаємося без підтримки. Це повинно стати основним пріоритетом для Організації Об'єднаних Націй," - підкреслив президент США.

Ще у 2018 році, під час першого президентства Трампа, США вийшли зі складу Ради в 2018 році. Тоді Сполучені Штати звинувачували орган у тому, що він є антиізраїльським та потребує реформування.

В даний момент Сполучені Штати висловлюють обвинувачення на адресу Ради ООН з прав людини, звинувачуючи її в упередженості щодо Ізраїлю та у захисті урядів, які не дотримуються прав людини.

Цей інцидент відбувся після того, як адміністрація Джо Байдена вирішила зупинити фінансування ООН, що займається допомогою палестинським біженцям та організацією робіт на Близькому Сході. Це рішення стало наслідком повідомлень про можливу участь співробітників агентства в атаці ХАМАС на Ізраїль, що відбулася 7 жовтня.

БАПОР виконує ключову роль у забезпеченні підтримки для мешканців Гази, які постраждали від гуманітарної кризи, що виникла в результаті ізраїльського наступу на цей регіон після подій 7 жовтня. Проте влітку минулого року ООН усунула з роботи кількох своїх співробітників, оскільки внутрішнє розслідування виявило можливу їхню причетність до атак.

Одразу після своєї інавгурації в січні Трамп прийняв рішення вийти з Паризької угоди щодо клімату, яка є найбільшою міжнародною угодою, спрямованою на зменшення викидів парникових газів.

Related posts