Трамп виступає за скасування угоди про перемир'я з ХАМАС, якщо не буде здійснено звільнення заручників.


Президент США Дональд Трамп висловив думку, що угода про припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАС повинна бути анульована, якщо бойовики не відпустять всіх ізраїльських заручників до півдня суботи, 15 лютого.

Про це він сказав журналістам у понеділок, 10 лютого наголосивши на тому, що рішення має ухвалювати Ізраїль, пише AP, передає "Європейська правда".

Агентство повідомило, що таким чином Трамп відреагував на коментарі ХАМАС, які стосувалися можливого відтермінування звільнення заручників через звинувачення на адресу Ізраїлю в порушенні умов перемир'я.

Згідно з висловлюванням президента США, настав момент, коли необхідно вимагати звільнення всіх захоплених до суботи, 15 лютого, в іншому випадку буде відновлено військові дії.

"Якщо їх (заручників, - Ред.) тут не буде, розпочнеться справжнє пекло. Скасуйте його (перемир'я, - Ред.), і всі ставки зроблено", - сказав він.

Водночас американський президент сказав, що остаточне рішення буде за Ізраїлем.

"Я висловлюю свою думку. Ізраїль має можливість його анулювати," - підкреслив він.

Відповідаючи на запитання про можливу реакцію США на дії ХАМАСу у випадку, якщо заручників не звільнять, Трамп зазначив: "ХАМАС зрозуміє, про що я говорю".

Раніше Дональд Трамп висловив думку, що США повинні встановити контроль над Газою, а палестинцям варто розглянути можливість поселення в інших регіонах.

Арабські держави рішуче засудили пропозицію Трампа, тоді як Єгипет та Йорданія висловили свої побоювання щодо безпеки, пов'язаної з можливим напливом великої кількості біженців на їх території.

Відповідаючи на питання про те, як він планує переконати короля Йорданії Абдаллу під час переговорів, які відбудуться у вівторок у Білому домі, Трамп зауважив: "Впевнений, що він погодиться, і я вірю, що й інші держави також підуть на це. Вони мають добрі наміри".

Одночасно він попередив про можливе припинення мільярдних обсягів американської допомоги для Йорданії та Єгипту, якщо ці країни не підтримають його ініціативу.

Зазначимо, державний секретар США Марко Рубіо підтримав план Трампа щодо захоплення сектора Гази, заявивши, що палестинський анклав має бути звільнений від ісламістського угруповання ХАМАС.

Посол США на Близькому Сході Стів Віткофф висловив думку, що ініціатива Дональда Трампа щодо переселення палестинців створить для них "нові перспективи" на світле майбутнє.

10 лютого Дональд Трамп оголосив, що відповідно до його задуму щодо контролю над цією близькосхідною територією, палестинці не отримають можливості повернутися до Гази.

Related posts