Трамп втратив інтерес до санкцій щодо Росії: NYT повідомляє про його нові наміри.


За словами американських чиновників, додаткові санкції проти Росії завадять розвитку бізнесу, а Трамп хоче максимально розширити економічні можливості для США.

Після бесіди з президентом Росії Володимиром Путіним, Дональд Трамп, глава Сполучених Штатів, висловив думку, що Україні та Росії слід самостійно знайти вихід із конфлікту, що вказує на намір зменшити участь США у процесі мирних переговорів. Як повідомляє The New York Times, обізнані джерела стверджують, що Трамп також відмовився від своїх попередніх погроз приєднатися до європейської ініціативи тиску, яка передбачала введення нових санкцій проти Росії.

"Якщо Трамп знову не змінить свій підхід, тоді Путін досягне своєї мети: не тільки зупинка американського тиску, але й серйозна розбіжність всередині НАТО між США та їх європейськими партнерами", - зазначає видання.

Згідно з інформацією, наданою NYT одним з представників Білого дому, основна причина полягає в тому, що "нові санкції проти Росії можуть ускладнити бізнес-діяльність, а президент прагне створити максимально сприятливі економічні умови для американців".

Американські представники, реагуючи на зауваження, зазначили, що діючі санкції проти Росії, введені після вторгнення в 2022 році, залишаються у силі. Проте, під час бесіди Трампа з Володимиром Зеленським та європейськими лідерами прослідковується думка, що етап активних американських дипломатичних зусиль, постачання нової зброї Україні та введення економічних санкцій проти Росії швидко наближається до завершення, зазначає видання.

Декілька високопосадовців з Європи висловили думку, що, судячи з проведеної бесіди, не варто сподіватися на те, що США найближчим часом підтримають їх у впровадженні нових фінансових санкцій.

Трамп фактично зосередився на тому, що, за словами деяких європейських лідерів, є його справжнім прагненням: відновлення дружніх зв'язків між Вашингтоном і Москвою.

"Втративши надію на швидкий прогрес і бачачи непоступливість Путіна, Трамп відкрито обмірковує можливість виходу з переговорів. У своєму понеділковому дописі він чітко висловив бажання, щоб Сполучені Штати відмовилися від діалогу та зосередилися на укладенні бізнес-угод із Росією", - зазначено в статті.

За інформацією NYT, Трамп має намір підтримати американські компанії в їхньому прагненні отримати переваги з російського енергетичного ринку та рідкоземельних ресурсів. Однак наразі США стверджують, що жодні угоди в цій сфері не можуть бути укладені, поки не буде досягнуто мирної угоди між Росією та Україною.

Водночас, за словами експертів, Путін, ймовірно, усвідомлює бізнес-амбіції Трампа та зосередив основну частину їхніх бесід на можливих економічних зв'язках.

Європа наразі пересувається в напрямку нових санкцій, тоді як Сполучені Штати, здається, обирають інший шлях, намагаючись обійтися без України та встановити більш близькі зв'язки з Росією. Це і є той розкол в середині НАТО, який Путін прагнув створити та використати у своїх інтересах протягом останніх двадцяти років.

Один із високопоставлених європейських чиновників сказав, що Трамп, схоже, ніколи не був зацікавлений у тому, щоб приєднатися до санкцій проти Росії, якщо вона відмовиться від безумовного припинення вогню. Його погрози, за словами чиновника, були здебільшого демонстративними; Сполучені Штати не долучилися до розробки нових серйозних санкцій.

Згідно з прогнозами NYT, розбіжності у поглядах американців і європейців щодо підтримки України, ймовірно, посиляться під час двох найближчих самітів: саміту G7, який відбудеться в Канаді в середині червня, та саміту НАТО в Гаазі, що проходитиме тиждень по тому.

Нагадаємо, 19 травня відбулася двогодинна телефонна розмова між президентом США і главою Кремля. Американський лідер охарактеризував їхню бесіду як "чудову", заявивши, що Київ і Москва негайно розпочнуть мирні переговори про припинення вогню.

Західні медіа донесли, що м'яка політика Трампа стосовно Росії викликала тривогу у європейських керівників, які об'єднали свої зусилля для здійснення тиску на Москву задля забезпечення дотримання режиму припинення вогню.

Згодом Трамп висловив журналістам свою віру у наміри Путіна до досягнення миру, зазначивши, що не вводить санкції лише з метою не зашкодити мирним переговорам.

Related posts