Третій рік під окупацією: державна службовиця поділилася реальністю життя на лівобережжі Херсонщини.


Керівниця Олешківської міської військової адміністрації поділилася досвідом, з якими викликами стикаються українці на самій лінії конфлікту.

2024 рік виявився ще одним тяжким випробуванням для Олешківської громади, розташованої на тимчасово окупованій лівобережній частині Херсонської області. Після звільнення правого берега Херсонщини Збройними силами України, ця громада фактично стала лінією фронту. Населені пункти, що входять до її складу, фактично зникли з карт України, як зазначає Тетяна Гасаненко, начальниця Олешківської міської військової адміністрації. Зокрема, у Кринках не залишилося жодної цілісної будівлі.

"Існує складність у заряджанні мобільного телефону або ж у підтримці зв'язку, що ускладнює можливість зв'язатися навіть з близькими, не говорячи вже про взаємодію з державними органами. Як наслідок, доступ до інформації стає дедалі більш обмеженим," - підкреслила вона в розмові з "Радіо Свобода".

За словами Гасаненка, найскладнішими моментами для жителів Олешківської громади були періоди ротації російських військових. У цей час нові окупанти намагалися щось вкрасти та вчиняти насильство над місцевими жителями.

"Ну і зі слів самих жителів - складно тоді, коли обстрілів немає. Тому що всі ці обстріли дають надію на те, що територія буде звільнена", - розповідає чиновниця. Крім того, жителям Олешок практично недоступна гуманітарна допомога. Там відсутнє енерго-, газопостачання, а також водопостачання після руйнування Каховської ГЕС.

У деяких населених районах мешканці використовують особисті свердловини, однак інформації про якість води в них немає. Кількість магазинів і аптек у цих місцях обмежена.

"Ланцюг постачання [ліків та продуктів] суттєво впливає на цінову політику. Все, що можна придбати в Олешках, має надмірно завищені ціни, навіть у порівнянні з тимчасово окупованими Скадовськом та іншими громадами", - підкреслила Гасаненко. Щодо екстреної медичної допомоги, то "мова про це взагалі не йде".

Раніше УНІАН інформував про свідчення військовослужбовців, які розкривають справжню мету операції в Кринках. "Основне завдання полягало в досягненні космічної мети: виходу на Крим. Нам було сказано, що потрібно подолати лише передню лінію, яка проходить через найближчі до узбережжя населені пункти - від Корсунки до Олешок. Другого ешелону не передбачалося", - зазначив офіцер 36-ї бригади морських піхотинців.

Крім того, як зараз виглядає Каховське водосховище, зруйноване окупантами. На тому місці, де колись було це водосховище, виріс густий ліс до висоти 4 метрів.

Related posts