BetonEnergo надіслали звернення до президента: яка причина цього кроку?
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на лист компанії.
У листі зазначено, що 12 вересня у кількох філіалах компанії у двох містах відбулися одночасні обшуки.
"12.09.2024 р. за 12 адресами нашої компанії відбулися одночасні, безпідставні обшуки за абсолютно надуманими, недолуго сфабрикованими звинуваченнями. Одночасні обшуки відбулися вдома не тільки у керівників компанії, а й у рядових працівників, де під час обшуку перебували дружини, маленькі діти та літні батьки. Паралельно з цим відбувалися обшуки у п'яти підрозділах нашої компанії, на виробництвах та офісах у двох різних містах України, що призвело до повного блокування роботи компанії", - йдеться у зверненні.
Як зазначають у BetonEnergo, підставою для обшуків стала начебто невідповідність укриттів компанії класу захисту від вибухової хвилі А-II. Натомість виробник заявляє, що ці звинувачення є необґрунтованими, оскільки перед вчиненням неправомірних дій співробітниками служби БЕБ не було проведено жодних випробувань, а підставою для слідчих дій стала експертиза невідомої організації, назва якої не згадується у матеріалах судового засідання по справі.
У ТОВ "Завод Залізобетонних Виробів "Дорожні та Енергетичні Конструкції" акцентують на тому, що їхня продукція відповідає всім державним нормам і стандартам. Це підтверджується висновками ДСНС України, а також результатами натурних і полігонних випробувань.
"Дивовижний цинізм проявляється в тому, що організатори цього тиску не зважають навіть на те, що їхні атаки спрямовані на стратегічно важливе підприємство, яке виготовляє захисні споруди для Збройних сил України і укриття для цивільного населення. Внаслідок цього, дії недоброзичливих правоохоронців ставлять під загрозу життя та здоров'я тисяч людей - як військових, так і цивільних, які залишаються без необхідного захисту, оскільки через дії БЕБ виробництво опинилося під забороною", - зазначають у компанії.
У листі зазначається, що компанія BetonEnergo має стратегічне значення для України. Вона є одним з ключових виробників залізобетонних конструкцій, які використовуються для зміцнення, будівництва та забезпечення безпеки енергетичних об'єктів, а також для цивільного захисту населення.
Отже, дії БЕБ щодо компанії сприймаються не лише як удар по її репутації, але й як потенційна загроза національній безпеці. Адже через призупинення роботи підприємства українські військові та цивільні особи втрачають доступ до важливих фортифікаційних споруд, які необхідні для захисту їхнього життя.
"Через повне блокування всіх офісів і виробництв не відбулося формування та відвантаження конструкцій для вищезазначених структур. Вважаємо такі дії підривом обороноздатності України. Сподіваємося на Вашу підтримку та об'єктивний та справедливий розгляд справи", - резюмується у листі.