У Білорусі стартували президентські "вибори".
Про це повідомляє Белта, передає Укрінформ.
Дострокове голосування проходило з 21 по 25 січня. На "виборах" президента заздалегідь проголосували 41,81% виборців, які були внесені до списків.
В Україні функціонують 5325 виборчих дільниць, які сьогодні прийматимуть голоси з 08:00 до 20:00 за місцевим часом.
Громадяни, які з якихось поважних причин, зокрема через проблеми зі здоров'ям, не можуть відвідати виборчу дільницю, мають можливість проголосувати вдома. Виборець може звернутися до місцевої виборчої комісії з письмовим або усним запитом на організацію голосування за місцем свого перебування.
У бюлетені містяться відомості про п'ять кандидатів. Голосувальні бюлетені були підготовлені українською мовою.
Результати "виборів" президента Білорусі будуть оприлюднені Центральною виборчою комісією не пізніше 5 лютого, повідомив голова ЦВК Ігор Карпенко.
Як повідомляв Укрінформ, очікується, що на президентських "виборах" 26 січня Олександр Лукашенко здобуде прогнозовану перемогу та залишиться при владі на сьомий термін поспіль.
Додатково, його уряд не погодився на запрошення місії ОБСЄ для спостереження за президентськими "виборами", що є порушенням міжнародних зобов'язань держави.
Демократичні сили Білорусі неодноразово заявляли, що вимагатимуть невизнання цих "виборів" міжнародною спільнотою.
Депутати Європейського парламенту 22 січня закликали країни ЄС та міжнародне співтовариство не визнавати результати фейкових президентських виборів у Білорусі.
На наступний день речник українського Міністерства закордонних справ Георгій Тихий висловив, що для України питання визнання легітимності Лукашенка після "виборів" у Білорусі не має значення. Він підкреслив, що Україна підтримує думку демократичних країн, які вважають, що в Білорусі немає умов для проведення виборів відповідно до стандартів ОБСЄ.
Висока представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас назвала "вибори" в країні фіктивними. А у Франції заявили, що на основі вже наявної інформації вважають "вибори" недемократичними та нелегітимними.
Олександр Лукашенко керує Білоруссю з 1994 року. Протягом свого перебування на посаді він неодноразово придушував масові протести, зокрема внаслідок фальсифікацій на виборах 2020 року. Тоді тисячі білорусів вийшли на вулиці, але президент відреагував силовими акціями, в результаті яких багато опонентів, журналістів та активістів отримали тривалі терміни ув'язнення.