В Болгарії, напередодні виборів, затримали значного політичного діяча за підозрою в торгівлі впливом.
Важлива фігура в законодавстві Джейхан Ібрамов, який має тісні зв'язки з Ахмедом Доганом, засновником партії "Рух за права і свободи" (MRF), був затриманий за підозрою в зловживанні своїм становищем та отриманні коштів для незаконного придбання голосів.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.
Це робить Ібрамова найзначнішим політиком, який був затриманий у Болгарії з 2022 року. Для порівняння, колишній прем'єр-міністр Бойко Борисов провів за ґратами лише одну ніч, але так і не отримав жодних звинувачень у злочинних діях.
Софійський суд ухвалив рішення про утримання Ібрамова під вартою, вказуючи на можливість того, що він може вчинити новий злочин. Правоохоронні органи затримали його за вимагання 100 000 левів (еквівалент 50 000 євро) у друга для незаконного фінансування купівлі голосів на парламентських виборах, які мають відбутися 27 жовтня, про що повідомила прокуратура.
В обмін на ці гроші Ібрамов пообіцяв своєму другові, що допоможе йому отримати державні контракти від Міністерства оборони. Звинувачення стверджувало, що у депутата є зв'язки в міністерстві, оскільки він багато років був членом парламентського комітету з питань оборони.
За версією слідства, Ібрамов попросив у свого друга 200 000 левів, але хотів отримати щонайменше кілька мільйонів левів. Прокурор заявив, що частина грошей, які він взяв для купівлі голосів, була у внутрішній кишені його піджака, а частина - в паперовому конверті, який він тримав у руках.
Мирослав Тодоров, який дав йому гроші, також проходить у справі як свідок і надав докладні свідчення. Два місяці тому Тодоров був заарештований за податкові правопорушення, але незабаром звільнений.
Арешт Ібрамова відбувається в період значних труднощів для MRF, однієї з найдавніших політичних партій Болгарії та давнього учасника європейської ліберальної коаліції ALDE.
У серпні Делян Пеєвський, який потрапив під санкції США за корупційні дії відповідно до "Акту Магнітського", викликав розбіжності в рядах партії. Половина депутатів MRF висловила підтримку Пеєвському, тоді як інша частина залишилася вірною засновнику партії Ахмеду Догану.
У липні цього року керівництво ALDE повідомило видання Euractiv, що партія MRF потенційно може бути виключена з Європейської ліберальної політичної сили через вплив Дана Пеєвського.
Розкол у MRF вважається одним із найсерйозніших наслідків політичної кризи, що охопила Болгарію. Турецька меншина налічує приблизно 10% населення країни, а MRF разом із Доганом historically виступали як гарант міжнаціональної гармонії у Болгарії.
Нагадуємо, що численні скандали та агресивні дії радикальних проросійських і популістських партій перешкодили парламенту Болгарії сформувати необхідну більшість для прийняття важливих законопроектів, які мають вирішальне значення для отримання мільярдних виплат в рамках Плану відновлення і стійкості від Європейського Союзу.
Політична нестабільність у Болгарії триває з 2021 року, і за цей час у країні було проведено шість позачергових парламентських виборів. Найновіші вибори, що відбулись у червні 2024 року, знову не дали можливості створити стабільний уряд.