У Державному бюро розслідувань повідомили, яким чином проводитимуть перевірку інвалідності, виданої медико-соціальною експертною комісією (МСЕК).
Порушникам можуть інкримінувати підробку документів, шахрайство, незаконне збагачення, участь в організованому злочинному угрупуванні.
Державне бюро розслідувань ініціює формування робочої групи для аналізу рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які стосуються встановлення інвалідності для державних службовців. Про це у вівторок, 22 жовтня, повідомила Тетяна Сап'ян, радниця з комунікацій ДБР, під час телемарафону.
"У разі виникнення підозр щодо того, що особа, наприклад, незаконно отримала інвалідність, працюючи на державній посаді, це слугуватиме підставою для ініціювання кримінального розслідування. Отже, Державне бюро розслідувань реагує на такі правопорушення шляхом відкриття кримінальних справ, що стосуються відповідних посадовців. У цьому контексті можуть бути задіяні різні статті Кримінального кодексу України", - зазначила Сап'ян.
Порушникам можуть інкримінувати підробку документів, шахрайство, незаконне збагачення, участь в організованому злочинному угрупуванні.
За словами Сап'ян, головне завдання ДБР полягатиме в тому, щоб довести справу до суду.
Нагадаємо, у вівторок президент Володимир Зеленський підписав указ про розформування МСЕК, яке відбудеться 31 грудня 2024 року. Це рішення стало наслідком зловживань, виявлених серед посадових осіб різних державних установ у процесі надання інвалідності.
Зеленський підкреслив важливість повної цифровізації процедури визначення інвалідності для тих, хто цього дійсно потребує, зокрема для ветеранів військових конфліктів.