У морозні дні доводиться сидіти без електрики по 8 годин. Українців готують до найскладніших умов цьогорічної зими.
Зима 2024-2025 обіцяє стати однією з найскладніших за останні три роки. Компанія Укренерго активно розробляє різні стратегії для успішного подолання цієї зимової пори.
Цю інформацію поділився тимчасовий виконувач обов'язків голови Укренерго Олексій Брехт в інтерв'ю проєкту "Карп'як на Суспільному".
"Три варіанти, які в тому числі враховують найгірший сценарій -- продовження масованих обстрілів інфраструктури, передавальної мережі, об'єктів генерації", -- розповів Брехт.
Найгірший варіант розвитку подій цієї зими, який обговорюється, полягає в продовженні інтенсивних атак Росії на об'єкти енергетичної інфраструктури.
"За умови цього сценарію, при наявності того обсягу імпорту електричної енергії, який ми маємо вже сьогодні, ми можемо мати обмеження потужності електричної енергії в критичні, холодні дні, величиною до двох черг графіків відключень, не більше. Тобто до 8 годин", -- наголосив Брехт.
Він також зазначив, що навесні внаслідок атак з боку Росії Україна втратила 9 ГВт електричної потужності, що еквівалентно літньому споживанню електроенергії в Нідерландах або ж нічному споживанню електрики в Україні в літні місяці.
На думку Брехта, це серйозна втрата, і Укренерго має намір реалізувати план для відновлення цих потужностей.
Раніше повідомлялося, що 29 серпня 2024 року тодішній голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький заявляв, що апокаліптичний сценарій на кшталт блекауту взимку задіяний не буде. Україна набагато краще готова до зими 2024-2025 років з точки зору транспортної мережі Укренерго, ніж у 2022-2023 роках.
Одночасно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 10 вересня висловив думку, що наступна зима може виявитися надзвичайно складною. Згідно з інформацією Міністерства енергетики, внаслідок російських атак у 2024 році Україна втратила понад 9 ГВт електроенергії, що могло б забезпечити енергетичні потреби чотирьох держав Європейського Союзу.
Згідно з інформацією видання Politico, зима може стати критично важливим періодом для України в контексті енергетичної боротьби, оскільки Росія намагається націлитися на основні підстанції, які забезпечують енергетичні потреби українських атомних електростанцій.
19 вересня моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила звіт, у якому вказала на можливий дефіцит електроенергії в країні. Відповідно до даних, це може призвести до відключень електрики в зимовий період, тривалістю від чотирьох до 18 годин на добу. Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що після цього Україна провела переговори з представниками ООН і дізналася, що в організації немає підстав для таких прогнозів.