У Кремлі вважають, що загрози з боку Трампа не мають серйозного підґрунтя, і впевнені, що Росія може витримати принаймні ще один рік конфлікту, повідомляє WSJ.
У Кремлі вважають погрози президента США Дональда Трампа щодо введення нових санкцій та мита на весь російський експорт до Сполучених Штатів порожніми. Попри значні втрати та виснаження ресурсів РФ, оточення диктатора Володимира Путіна впевнене, що Москва зможе витримати ще один рік війни.
Про це пише The Wall Street Journal. Аналітики зазначають що країна-терорист на сьогодні все ще має перевагу.
"На наш погляд, тут немає нічого принципово нового," - прокоментував речник Кремля Дмитро Пєсков у четвер, після того як Трамп виступив на платформі Truth Social з обіцянкою посилити економічний тиск на Москву. Він також нагадав про ряд санкцій, які були введені після російського вторгнення в Україну майже три роки тому.
Згідно з інформацією, російська економіка стикається з деякими викликами і демонструє ознаки нестабільності, намагаючись зберегти свій рівень стабільності. Це відбувається на фоні інфляційних процесів і великих витрат, призначених для підтримки оборонної промисловості держави. Тим часом збройні сили РФ повільно просуваються на сході України, захоплюючи нові території.
"Ми стикаємося з дисбалансами та інфляційними викликами, але закликати до негайного припинення всіх бойових дій виглядає недостатньо обґрунтовано. Ми здатні продовжувати реалізувати наші вимоги... і якщо обороноздатність України продовжуватиме слабшати, то для іншої сторони було б більш доцільно прийняти наші умови", - підкреслив Василь Кашин, директор департаменту світової економіки та міжнародної політики Вищої школи економіки в Москві.
Кілька російських чиновників продемонстрували обережний оптимізм після успіху Дональда Трампа на президентських виборах у США в листопаді. Аналітики звертають увагу на те, що Володимир Путін має намір ініціювати зустріч із Трампом, де обидва лідери можуть знайти компроміс, вигідний для Москви, при цьому ігноруючи українське керівництво, яке Кремль не визнає легітимним.
Одночасно Київ усвідомлює, що повне відновлення контролю над усіма територіями, захопленими Росією під час війни, є маловірогідним. Україна наполегливо вимагає надання гарантій безпеки, які б унеможливили перегрупування російських військ після завершення вогню та їх нове вторгнення. Російська сторона, у свою чергу, стверджує, що Україні слід визнати "нові територіальні реалії", фактично пропонуючи відмовитися від намагань повернути втрачені під час конфлікту землі.
Паризька експертка з політичних питань Тетяна Станова, яка підтримує зв'язки з особами, наближеними до Кремля, зазначила, що тиск на економіку Росії, хоч і викликає стурбованість у президента Путіна, навряд чи матиме істотний вплив на його рішення щодо України. Для президента, який уже 25 років залишається при владі, війна є унікальною можливістю для об'єднання двох православних країн.
Безумовно, Путін прагне завершити конфлікт, але лише на своїх власних умовах. Війна в Україні слугує інструментом, щоб змусити Захід сісти за стіл переговорів для обговорення нової Ялти, - підкреслила Станова.
Цей проект фактично перетворює Україну на вразливу націю, що позбавлена можливості захиститися від агресії з боку Росії. Він містить заборону на переозброєння з підтримкою Західних партнерів та залишає Крим, який був анексований Росією у 2014 році, під контролем Москви.
Путін визначив Стамбульську формулу як ключовий елемент для діалогу по Україні. Трамп, в свою чергу, визнали, що процес завершення конфлікту може зайняти набагато більше часу, ніж він обіцяв під час своєї передвиборної кампанії, коли стверджував, що зможе укласти угоду всього за 24 години після повернення до Білого дому. Після своєї інавгурації він підкреслив, що Україна має бажання досягти угоди, тоді як Росія, можливо, не готова до цього.
Як повідомлялося раніше на OBOZ.UA, 22 січня стало відомо, що Дональд Трамп закликав Росію терміново припинити військові дії проти України та укласти мирну угоду. Інакше він пригрозив запровадженням нових санкцій і мит на весь російський експорт до США. Водночас республіканець зазначив, що не має наміру завдавати шкоди Росії, висловлюючи симпатію до російського народу та підкреслюючи, що завжди підтримував добрі стосунки з російським диктатором.