В Криму загарбники активно реалізують майно, яке було відібране у українських громадян, повідомляє ISW.


Так звана "влада" окупованого росіянами Криму у першій половині 2025 року вже отримала понад 28 мільйонів доларів прибутку від вилучення та "націоналізації" українського майна на півострові. Це - ціна 25 об'єктів майна, націоналізованих у "ворогів Криму та Росії", завдяки якому загарбники "заробили" 2,2 мільярда рублів.

Цю інформацію надає Інститут вивчення війни у своєму звіті за 17 липня. У документі ISW цитують слова голови окупаційної ради Криму Володимира Константинова.

"Росія використовує вилучення та націоналізацію об'єктів майна як каральний захід в окупованій Україні, позбавляючи українців їхньої нерухомості. ISW детально повідомляла про те, як Росія також використовує вилучення та націоналізацію майна для отримання прибутку від окупації України, ефективно використовуючи продаж цього майна як джерело доходу для російського бюджету", - йдеться у новому звіті ISW.

Аналітики зазначають, зокрема, що окупаційна адміністрація Криму, схоже, посилює зусилля щодо продажу "націоналізованого майна".

Прибуток загарбників від "націоналізації" склав 4,8 мільярда рублів (61 мільйон доларів) між 2022 і 2024 роками, тоді як вартість лише за перші шість місяців 2025 року (2,2 мільярда рублів/28 мільйонів доларів) становить майже половину від того, що було отримано за перші два роки повномасштабного вторгнення.

Згідно з інформацією, наданою OBOZ.UA, російські збройні сили перемістили значну кількість систем протиповітряної оборони з тимчасово зайнятого Донецька до Кримського півострова. Ворог вважає, що саме цей регіон потребує найбільшого захисту від можливих атак.

Подібні роздуми у загарбників почали з'являтися після вдалого виконання українськими військовими операції "Павутиння".

Також є інформація про те, що російські військові посилили свою присутність на території залишеного об'єкта на південно-західному узбережжі тимчасово захопленого Криму. Можливо, вони розпочали використання колишньої підземної бази підводних човнів, розташованої в районі Балаклавської бухти, для своїх потреб.

Related posts