У Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що з 25 листопада стартує кампанія з добровільного декларування вогнепальної зброї.


Цю інформацію озвучив у бесіді з журналістами видання "Дзеркало тижня" заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий, повідомляє Укрінформ.

"З 25 листопада ми всіх зусиль докладемо до того, щоб забезпечити простий, доступний механізм декларування для громадян. Тож звернутися можна буде до будь-якого територіального органу Національної поліції, який має відповідні можливості та ресурси", - зазначив заступник міністра.

За його словами, громадяни віком від 21 року, які мають незареєстровану зброю, мають задекларувати її в органах Нацполіції, а на період воєнного стану можуть залишити її у себе на зберіганні.

Після завершення воєнного стану громадяни, за бажання і за можливості, зможуть цю зброю переробити і поставити на облік як зброю, що дозволена до використання та зберігання.

Якщо ж переробити зброю на дозволені зразки неможливо, її доведеться просто здати.

"Форма для подачі деклараційної заявки надзвичайно проста. Необхідно лише вказати, що зброю було знайдено або отримано в певному місці на конкретну дату або в певний проміжок часу," - зазначив Драп'ятий.

Одночасно він зазначив, що не всі категорії зброї будуть підлягати декларуванню.

"Проте, наприклад, автомат або пістолет, які наразі не дозволені для цивільного використання, можна буде задекларувати і зберігати у себе. Крім того, таку зброю дозволять використовувати для захисту від російських агресорів", - повідомив заступник міністра внутрішніх справ.

Він зауважив, що особи з кримінальним минулим або ті, які вчиняли домашнє насильство, задекларувати зброю не зможуть.

"Зброя, що має ознаки зміни маркування або його знищення, не буде підлягати декларуванню", - підкреслив він.

Якщо особа вирішить не залишати знайдену або отриману зброю під час воєнного стану, Національна поліція прийме її на добровільних засадах, при цьому кримінальна відповідальність не буде застосована.

Власникам незареєстрованої зброї загрожує відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу -- від 3 до 7 років позбавлення волі.

У МВС пояснили, що після завершення воєнного стану особа зможе набути у власність знайдену зброю - якщо вона дозволена у цивільному обігу, нікому не належить і з її застосуванням не вчинялося злочинів. Це не стосується трофейної зброї, яка обліковується окремо і зберігається в ЗСУ.

Як було зазначено, 20 серпня Верховна Рада прийняла новий закон, що оптимізує процедуру отримання, декларування та використання вогнепальної зброї.

Він містить пропозицію дозволити громадянам офіційно задекларувати наявність вогнепальної зброї та патронів до неї. Мова йде про ту зброю, яка була надана цивільним особам під час воєнного стану.

Передбачається, що зброя, яка є державною власністю, може перебувати у користуванні цивільних на період дії воєнного стану, а впродовж 90 днів після його завершення або скасування має бути повернута до Національної поліції.

Закон вступає в дію 25 листопада.

Як передавав Укрінформ, станом на кінець серпня, за оцінками МВС, в українців на руках могло бути від 2 до 5 мільйонів одиниць незадекларованої зброї.

Related posts