У Міністерстві закордонних справ озвучили умови для організації другого мирного саміту.


Передумовою для другого саміту миру є документ за підсумками дев'яти конференцій, присвячених окремим пунктам мирної формули. Він буде вже готовий в листопаді, зазначив речник МЗС України Георгій Тихий, йдеться у відповідній стенограмі.

За інформацією джерела, "процес підготовки до другого мирного саміту триває. Зокрема, у період з серпня по жовтень було проведено дев'ять тематичних конференцій, які фокусувалися на конкретних аспектах формули миру, запропонованої президентом України Володимиром Зеленським. Усі ці заходи успішно завершилися, і було ухвалено спільні комюніке, що підсумовують результати кожного з них".

Тихий підкреслив, що підготовлені документи слугують "надійною базою для завершення розробки спільних мирних рамок та механізмів". Остаточний документ, який планується до завершення в листопаді, "відображатиме позицію міжнародної спільноти щодо справедливого вирішення війни на основі цілей і принципів Статуту ООН".

"Отже, ми займаємося розробкою цього спільного документа для миру. Підготовка такого механізму є необхідною умовою для успішного проведення другого мирного саміту. Як уже було неодноразово зазначено, ми готові запросити представників Російської Федерації на цей саміт, коли буде завершено Спільний мирний план і ми будемо впевнені, що можемо організувати його на високому рівні," – підкреслив він.

Речник МЗС наголосив, що "нікому не потрібен протокольний захід. Навпаки, всім треба змістовний саміт і подія, які дійсно може наблизити справедливий мир. І ця робота триває".

"Я утримаюсь від вказування конкретних дат або термінів, оскільки це могло б ослабити нашу позицію. Крім того, ми ще на стадії процесу, тому важко, розумієте, визначити точний час для проведення другого мирного саміту," - підкреслив Тихий.

16 жовтня, під час засідання Верховної Ради, Президент України Володимир Зеленський ознайомив присутніх з основними аспектами свого "плану перемоги" у війні проти Росії. Цей план включає п'ять відкритих пунктів, а також ряд конфіденційних доповнень. Як зазначив президент, першим елементом цього плану є пропозиція про вступ України до НАТО.

Зеленський раніше відзначав, що партнери України підтримують ідею запрошення представників Росії на другий мирний саміт. Він зазначив, що ці представники повинні ознайомитися з його планом досягнення перемоги.

У вересні Міністерство закордонних справ Росії оголосило, що Москва не брала і не має наміру брати участь у Саміті миру, оскільки "цей процес не пов'язаний з вирішенням конфлікту".

24 вересня, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН, президент України підкреслив, що Путін порушив "численні міжнародні норми" і зазначив, що лише примус може змусити Росію до мирних переговорів, адже вона самостійно не зупиниться.

15-16 червня Швейцарія приймала перший Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Після саміту міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс припускав, що наступну зустріч можуть провести до виборів в США - 5 листопада.

Related posts