У темряві ночі можна буде побачити незвичайне явище.


Наступна подібна подія відбудеться лише через 15 років.

В останній день зимового сезону, 28 лютого, астрономи-аматори матимуть можливість спостерігати за унікальним явищем — рідкісним парадом семи планет нашої Сонячної системи. У нічному небі вишикуються в одну лінію Марс, Юпітер, Уран, Венера, Нептун, Меркурій та Сатурн.

Цю інформацію повідомляє Daily Mail.

Астрономи використовують термін "планетарне вирівнювання" для опису цього явища. Воно відбувається, коли декілька планет Сонячної системи розташовуються з одного боку від Сонця і, з перспективи спостерігача на Землі, формують практично пряму лінію.

Найчастіше подібні паради планет складаються максимум із п'яти планет, рідше можна побачити 6 планет, але вирівнювання 7 планет дуже рідкісне. Наступного разу подібну подію можна буде побачити аж 2040 року.

Астрономи вважають, що більшість планет буде настільки яскравими, що їх легко можна буде побачити без спеціального обладнання. Однак, щоб розглянути Уран і Нептун, може знадобитися бінокль або телескоп, оскільки ці планети є досить слабкими у порівнянні з іншими.

Спостерігати парад планет потрібно одразу після заходу Сонця, він триватиме недовго, оскільки через короткий час Венера, Сатурн і Нептун опустяться за горизонт.

Найяскравішою планетою, що випромінює біле світло, є Венера. Друге місце за яскравістю займає Юпітер, який також світитиме білим світлом. Сатурн, з блідо-жовтим відтінком, займає третю позицію за яскравістю, зумовлену кристалами аміаку в його верхніх шарах атмосфери. Марс буде виблискувати червоно-помаранчевим відтінком на небосхилі.

Венера та Сатурн виглядатимуть особливо близькими один до одного, а поряд з ними з'явиться Нептун. Тим часом Юпітер, Марс і Уран можна буде спостерігати на відстані на сході.

Коли відбувається планетарне вирівнювання, може здаватися, що всі планети розташовані в одній лінії, що простягається від сходу до півдня на нічному небі. Проте, це всього лише оптична ілюзія. Кожна планета в нашій Сонячній системі рухається по своїй власній орбіті, що визначає їх різні траєкторії навколо Сонця.

Нагадуємо, що NASA переглянуло свої прогнози стосовно астероїда 2024 YR4, збільшивши ймовірність його контакту з нашою планетою до 3,1%.

Related posts