У Нідерландах з музею сміливо викрали стародавні золоті артефакти з Румунії - BBC News Україна


У суботу вранці з музею в Нідерландах було вкрадено чотири давні золоті артефакти. Зловмисники застосували вибухівку, щоб пробратися до музею Дрентс, розташованого в Ассені.

Музей виставляв золоті та срібні прикраси даків з колекції Бухарестського музею. Виставку, яка мала закриватися цієї неділі, назвали "Дакія -- царство золота та срібла".

Було викрадено ключовий експонат виставки - шолом Котофенешті, що налічує понад 2500 років, а також три золоті спіральні браслети-нарукавники.

Директор музею Дрентс Гаррі Тупан заявив, що там "абсолютно шоковані" крадіжкою, яка, за його словами, є найбільшим інцидентом за 170 років історії музею.

Румунський міністр культури пообіцяв зробити все можливе, аби відшукати та повернути вкрадені дорогоцінності.

О 3:45 ранку суботи до музею надійшов виклик про інцидент. Правоохоронці прибули на місце події, де зібрали матеріали, що свідчать про злочин, а також ретельно проаналізували записи з камер відеоспостереження.

Саме пограбування - після того, як біля дверей музею підірвали вибухівку - тривало лише три хвилини.

Крім того, увагу поліції привернула і спалена автівка, залишена неподалік, - не виключають, що вона може бути причетна до пограбування.

"За словами поліції, є ймовірність, що підозрювані змінили транспортний засіб, підпаливши попередній автомобіль."

На даний момент у цій справі немає затриманих, проте слідчі вважають, що в організації пограбування музею могло бути залучено декілька осіб.

До розслідування справи також підключили Інтерпол.

В Ассенському музеї вкрадені артефакти іменують "археологічними шедеврами".

Для Румунії ці об'єкти мають значну культурну та історичну цінність, а шолом Котофенешті вважається національним скарбом.

У кінці 1990-х років "чорні" археологи виявили 24 браслета, схожих на ті, що були представлені на виставці, і реалізували їх за межами країни.

Протягом багатьох років румунські урядові структури здійснювали повернення цінних артефактів, які були у колекціях в Австрії, Німеччині, Франції, Великій Британії та США.

Декілька місяців тому в Нідерландах з одного з музеїв було вкрадено дві роботи Енді Воргола.

Related posts