У "Новій пошті" висловлюють занепокоєння щодо можливого логістичного кризового стану внаслідок нових податків на міжнародні відправлення.


У разі впровадження нових зборів на міжнародні посилки можна очікувати логістичний колапс та шалені затримки у доставленні.

Таку думку висловив співвласник "Нової пошти" Володимир Попершнюк.

"У контексті катастрофічного підвищення податків та нових регуляторних норм, пропозиція обкласти міжнародні посилки зборами є найгіршою з усіх можливих ідей", - впевнений він.

Основною причиною є негативний фіскальний вплив, що виникає внаслідок оподаткування посилок.

"Зараз держава витрачає більше коштів на митно-податкові процедури, ніж отримує їх з оподаткування посилок. Причина у співвідношенні собівартості митних процедур та вартості самих посилок. І це ще йдеться про "дорогі" посилки від 150 євро. А після зниження податкового порогу в митний конвеєр потраплять ще дешевші посилки, тому збитки для бюджету зростуть", - зазначив Поперешнюк.

Іншою причиною є логістичні труднощі та значні затримки в процесі доставки пакунків.

"Зараз ми розмитнюємо лише 2% посилок, хоча митні процедури приходить кожна посилка, тож втрати часу сягають майже добу. Не треба бути провидцем, щоб побачити логістичний колапс та шалені затримки доставки, якщо під податок потраплять всі посилки", - продовжив співвласник "Нової пошти".

Окрім цього, він зазначив, що введення нових податків на посилки призведе до того, що мільйони громадян відчують усі недоліки податкової системи, що, в свою чергу, не лише погіршить фінансові показники держави, але й вплине на її електоральні шанси.

"Я більше не згадую про наші витрати на митні процедури, а також про час і кошти, які втрачають мільйони українців і вся економіка в цілому. Це обов'язково призведе до зростання тіньової економіки, контрабанди та корупційних схем", - зазначив Поперешнюк.

В результаті він акцентував увагу на тому, що для підвищення бюджетних доходів без значних негативних наслідків для економіки необхідно вжити радикально інші заходи – підвищити безмитний ліміт та спростити митні процедури.

Related posts