У Пентагоні проаналізували контрнаступальні операції російських збройних сил у Курській області.
Міністерство оборони Сполучених Штатів вважає, що контрнаступальні дії російських військових у Курській області є "незначними". Водночас, вони готові продовжувати підтримувати Україну в її зусиллях щодо стримування російських операцій, включаючи ті, що відбуваються в Курщині. Про це повідомив 12 вересня речник Пентагону, генерал Патрік Райдер.
"Ми бачили, як російські підрозділи починають намагатися провести якийсь контрнаступ в Курській області. На даному етапі, я б сказав, що це, знаєте, незначні зусилля, але очевидно, що ми стежимо за цим", - розповів він на брифінгу журналістам.
Райдер додав, що Збройні сили України повинні мати необхідні сили і засоби на лінії фронту, такі як бронетехніка і артилерійські боєприпаси, щоб мати змогу стримувати будь-які російські операції, наприклад, під Покровськом і в інших місцях на полі бою, в тому числі в Курській області.
"В кінцевому підсумку, українці, формуючи стратегію своєї кампанії, визначатимуть, як саме використовувати ці ресурси. Проте, безсумнівно, ми зосереджені на підтримці їхньої перемоги та наданні їм переваги в момент, коли вони вирішать розпочати переговори," – підкреслив представник Пентагону.
Читайте також: "Перевернути шахову дошку в цій війні". Удари вглиб Росії наблизять завершення конфлікту?
Раніше цього тижня український OSINT-ресурс DeepState повідомив про погіршення ситуації на лівому (західному) фланзі українського угруповання, яке контролює частину Курської області РФ.
Згідно з інформацією, отриманою від дослідників, війська Росії "активізували свої штурмові операції, спочатку переправивши бронетехніку через річку Сейм, а потім через менші водні артерії". Також відзначено, що ще один напад здійснили з Коренєво, яке було нещодавно втрачено, на Снагость, повідомляє джерело.
12 вересня президент України Володимир Зеленський прокоментував ймовірний контрнаступ російських сил у Курській області РФ, підкресливши, що "цей розвиток подій відповідає нашому українському стратегічному плану".
За час наступу ЗСУ в Курській області Росії Київ заявив, що отримав контроль над понад 1200 кілометрами російської території.
Раніше було вказано, що метою проведення операції є зміцнення позицій Києва в контексті можливих мирних переговорів. Крім того, аналітики вважають, що ця операція має на меті донести до російського населення всю серйозність агресії проти України.
Це стало першим випадком іноземного вторгнення на російську територію з часів Другої світової війни.